SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sony: nowe odtwarzacze Walkman serii A, E, S i W

Firma Sony wprowadza do oferty nowe serie odtwarzaczy Walkman - A860, S760, E460 i W260.

Sony: nowe odtwarzacze Walkman serii A, E, S i W

Nowe serie Walkman A860, S760 i E460 mają zaokrąglone obudowy i są wyposażone w akumulatory o znacznej pojemności, które umożliwiają dłuższe słuchanie muzyki bez ładowania. Wszystkim trzem seriom towarzyszy oprogramowanie MediaGo, przeznaczone do przesyłania techniką "przeciągnij i upuść" muzyki, filmów i zdjęć z Eksploratora Windows lub programu iTunes.

Za jakość brzmienia odpowiedzialne są technologie Clear Audio. Dzięki funkcji kanałów SensMe można automatycznie podzielić nagrania na różne kategorie i kanały tematyczne. Wśród innych funkcji nowych modeli jest tryb Karaoke, synchronizowane wyświetlanie tekstu utworu i nauka języka.

Modele A860 i S760 są wyposażone w bezprzewodowe łącze Bluetooth, które pozwala na transmisję muzyki do słuchawek bezprzewodowych, współpracujących doków z głośnikami, radioodtwarzaczy samochodowych i innych urządzeń. Interfejs Bluetooth umożliwia także bezprzewodowe prezentowanie zdjęć wykonanych kompatybilnym telefonem komórkowym.

Najbardziej zaawansowane wśród nowych modeli są odtwarzacze MP4 z serii NWZ-A860, wyróżniające się także nową stylistyką. Walkman A860 jest oparty na pięciu technologiach Clear Audio. Jedną z nich jest opracowana przez Sony nowa generacja cyfrowych wzmacniaczy S-Master MX. Urządzenie posiada 2,8-calowy dotykowy ekran LCD o dużej jasności.

Walkman z serii NWZ-S760 oferuje bezprzewodową łączność Bluetooth, a za jakość dźwięku odpowiadają cztery technologie Clear Audio - Clear Bass, Clear Stereo, DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) i słuchawki EX. Akumulator pozwala na 50 godzin słuchania muzyki lub 10 godzin odtwarzania filmu.

Uzupełnieniem tego modelu oraz innych współpracujących odtwarzaczy Walkman są sprzedawane oddzielnie słuchawki Bluetooth MDR-NWBT10. Akumulator słuchawek można naładować z komputera lub bezpośrednio z odtwarzacza Walkman, aby następnie słuchać muzyki przez 4 godziny. Na słuchawkach znajdują się elementy sterujące do regulacji głośności, włączania/wstrzymywania odtwarzania i wybierania poprzedniego/następnego utworu.

Kolorowe odtwarzacze Walkman z nowej serii NWZ-E460 oferowane są ze słuchawkami EX oraz technologiami Clear Audio do poprawy brzmienia plików audio poddanych kompresji. Zapas energii w wewnętrznym akumulatorze ma zapewniać 50 godzin słuchania muzyki lub 10 godzin oglądania filmów.

Zintegrowane odtwarzacze Walkman z nowej serii NWZ-W260 są o 25 proc. lżejsze od swoich poprzedników. Kierowane są do osób uprawiających sporty i prowadzących aktywny tryb życia. Można je nosić na siłowni, podczas biegania, czy też pod prysznicem po treningu. Dostarczane oprogramowanie Content Transfer upraszcza przesyłanie plików z komputera lub biblioteki iTunes przy użyciu techniki "przeciągnij i upuść". 3-minutowe ładowanie ma wystarczać na 60 minut słuchania muzyki, a po całkowitym naładowaniu wewnętrzny akumulator umożliwia do 8 godzin odtwarzania. W przeszukiwaniu nagrań w odtwarzaczu pomaga technologia wyszukiwania utworów Zappin, pozwalająca wysłuchać krótkiego, charakterystycznego fragmentu utworu bez przeglądania menu czy list odtwarzania.

Nowe odtwarzacze MP3 i MP4 Walkman trafią do sprzedaży we wrześniu 2011 r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sony: nowe odtwarzacze Walkman serii A, E, S i W

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl