SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sony: nowe telewizory 8K, OLED i Full Array LED 4K

Firma Sony Europe zapowiedziała rozszerzenie oferty o szereg nowych, zaawansowanych telewizorów, w tym serię Full Array LED 8K ZH8, telewizory OLED 4K A8 (55" i 65") i A9 (48") oraz dwie serie Full Array LED 4K (XH95 i XH90).

Article

W nowych telewizorach Sony wyjściowy sygnał jest przetwarzany przez procesor Sony X1 Ultimate, a za jakość dźwięku odpowiada technologia Sound-from-Picture Reality.

Nowe telewizory nadal będą wyposażone w tryb Netflix Calibrated Mode, oferujący studyjną jakość przy oglądaniu seriali z serwisu Netflix. W wybranych modelach dostępny będzie też tryb IMAX Enhanced.

Ambient Optimization - jasność dostosowana do oświetlenia

Nowością będzie technologia optymalizacji obrazu i dźwięku o nazwie Ambient Optimization, której działanie polega na zwiększaniu lub zmniejszaniu jasności obrazu odpowiednio do oświetlenia pomieszczenia. Dzięki wykrywaniu zasłon, mebli i innych obiektów, które mogą tłumić lub odbijać dźwięk, technologia ta pozwala ponadto skorygować akustykę i uniknąć pogorszenia brzmienia.

Kolejna nowość to wzornictwo Immersive Edge z minimalistyczną podstawą przy brzegu ekranu.

Wybrane modele będą obsługiwały rozdzielczość 8K i obraz 4K wyświetlany w tempie 120 kl./s, w połączeniu z mniejszymi opóźnieniami na wejściach HDMI.

W serii ZH8 zastosowano nową technologię Frame Tweeter z głośnikiem wysokotonowym w ramce ekranu, który wprowadza ramkę w wibrację, przez co widz odnosi wrażenie, że dźwięk dobiega wprost z ekranu.

W telewizorach OLED pojawi się technologia X-Motion Clarity, której działanie polega na znacznym zwiększeniu częstotliwości odświeżania w celu poprawy płynności ruchu, jasności i ostrości bez wprowadzania opóźnień w obrazie.

Technologia X-Wide Angle zapewnia żywsze, bardziej realistyczne kolory i większą jasność niż standardowe telewizory LED. Oznacza to, że obraz o szerokim zakresie i głębi barw jest widoczny z każdego miejsca w pomieszczeniu. W technologię X-Wide Angle będę obecnie wyposażone telewizory Full Array LED 4K XH95 z ekranami od 55" wzwyż.

W telewizorach Full Array LED 4K z serii XH90 zastosowano technologię Full Array LED, która dynamicznie zwiększa i zmniejsza jasność poszczególnych sekcji podświetlenia, dostosowując ją do wyświetlanego obrazu. W rezultacie radykalnie rośnie kontrast i jasność. Dzięki wyważonej emisji światła z ekranu ciemne sceny stają się jeszcze ciemniejsze, a jasne zyskują dodatkową jasność.

Pilot z podświetleniem i sterowanie głosowe telewizorami Sony

Telewizory ZH8 i XH95 będą dostarczane z aluminiowym pilotem z podświetleniem, przydatnym przy oglądaniu w ciemniejszych pomieszczeniach.

Telewizory Sony z funkcją komend głosowych pozwalają używać Asystenta Google, dzięki czemu użytkownik może poprzez wypowiadanie poleceń wyszukiwać filmy, pobierać wyniki meczów, sprawdzać prognozę pogody, czy obsługiwać telewizor i domowe urządzenia.

Telewizory Sony z nowej linii będą oparte na systemie Android TV, w którym ulepszono firmowe menu i komendy głosowe Sony. Dodatkowe funkcje sterowania głosowego przez wbudowany mikrofon pozwalają oglądać telewizję, używać aplikacji i wybierać podłączone urządzenia z wolnymi rękami.

Zgodność z technologiami Google, Amazon i Apple

Nowe modele telewizorów Sony oferują także zgodność z urządzeniami Google Home i asystentem Amazon Alexa, co pozwala obsługiwać głosem takie funkcje jak wyświetlanie filmów z serwisu YouTube i sterowanie odtwarzaniem (Google Home) lub zmienianie kanałów i regulacja głośności (urządzenia z asystentem Amazon Alexa). Z kolei zgodność z technologiami Apple HomeKit i AirPlay 2 zapewni integrację telewizora Sony z telefonami iPhone i urządzeniami z asystentem Siri.

Oferta telewizorów Sony zostanie rozszerzona o modele z serii:
- ZH8: telewizory Full Array LED 8K (85" i 75"),
- A8: telewizory OLED 4K (65" i 55"),
- A9: telewizor OLED 4K (model 48"),
- XH95: telewizory Full Array LED 4K (85", 75", 65", 55" i 49"),
- XH90: telewizory Full Array LED 4K (85", 75", 65" i 55"),
- XH85: telewizory 4K (49" i 43"),
- XH81: telewizory 4K (65", 55", 49" i 43"),
- XH80: telewizory 4K (85", 75", 65", 55", 49" i 43"),
- X70: telewizory 4K (65", 55", 49" i 43").

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sony: nowe telewizory 8K, OLED i Full Array LED 4K

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bartek
55 cali to trochę niewiele jak na rozdzielczość 8K. Ja od kilku lat siedzę na Philipsie z 4K i myślę, że dokładanie kolejnych pikseli wcale nie przełoży na jeszcze lepszą ostrość.
odpowiedź