SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sony z mniejszymi przychodami, zysk operacyjny w dół o 57 procent. Premiera Playstation 5 bez zmian

W roku finansowym 2019 japoński koncern Sony zanotował słabe wyniki finansowe. Przychody firmy oraz zysk operacyjny w całym roku spadły o 5 procent. Jeszcze gorzej było w okresie pierwszych trzech miesięcy 2020 roku, gdy zysk operacyjny koncernu poszybował w dół o 57 procent. Sony zapowiada, że planowana na święta premiera konsoli Playstation 5 pozostaje bez zmian.

Article

Najnowsze sprawozdanie finansowe Sony obejmuje rok fiskalny 2019, który zakończył się 31 marca 2020 r. W całym raportowanym roku przychody Sony wyniosły 8,259 bln jenów, co oznacza spadek rok do roku o 405,8 mld jenów, czyli 5 proc. Podobny spadek (o 5 proc.) firma odnotowała po stronie zysku operacyjnego, który zamknął się kwotą 845,5 mld jenów.

Rekordowy spadek, Playstation 5 bez zmian

Jeszcze gorzej niż wyniki roczne prezentują się rezultaty osiągnięte przez Sony na przestrzeni ostatniego kwartału 2019 zakończonego w marcu 2020 r. Ten okres został objęty pandemią koronawirusa, co miało znaczący wpływ na kwartalne rezultaty firmy.

W tym okresie przychody Sony osiągnęły poziom 1,748 bln jenów, co oznacza spadek rok do roku o 18 proc. Z kolei zysk operacyjny koncernu poszybował w dół o 57 proc. osiągając kwotę 35,4 mld jenów.

Prezentując obecne wyniki szefostwo Sony przyznaje, że negatywny wpływ na nie miał szczególnie ostatni okres, w którym zanotowano znaczący spadek popytu na urządzenia elektroniczne japońskiego producenta.

Jednocześnie Sony zapowiada, że bez zmian pozostanie termin premiery nowej konsoli do gier Playstation 5, która według wstępnych informacji ma się charakteryzować mocną konfiguracją i wysoką wydajnością.

Zgodnie z planem Playstation 5 ma się pojawić w sprzedaży przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia, choć według Sony w związku z pandemią występują pewne trudności związane z produkcją niektórych podzespołów oraz na etapie testowania urządzenia. Cena Playstation 5 pozostaje na razie nieznana.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sony z mniejszymi przychodami, zysk operacyjny w dół o 57 procent. Premiera Playstation 5 bez zmian

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl