SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„SOS reporterzy” nowym programem interwencyjnym Radia Gdańsk. „Stawiamy na pokazywanie ludzkich problemów”

Radio Gdańsk rusza w czwartek 13 lutego z nową audycją: „SOS reporterzy”. Ma to być program interwencyjny, przedstawiający problemy mieszkańców regionu - dowiaduje się portal Wirtualnemedia.pl. Za audycję odpowiada wiceszefowa informacji rozgłośni Olga Zielińska.

Article

Reporterzy Radia Gdańsk będą docierali z mikrofonem do ludzi oszukanych, niesłusznie oskarżonych, czy zrujnowanych przez decyzje urzędników, by zaprezentować ich historie na antenie. Pierwsze wydanie - 13 lutego - będzie opisywać problemy wychowawców i wychowanków domu dziecka w Malborku.

W audycji „SOS reporterzy” zadaniem dziennikarzy Radia Gdańsk ma być nie tylko ujawnienie różnych nieprawidłowości, błędnych decyzji urzędników i osób reprezentujących wymiar sprawiedliwości, lecz także znaleźć rozwiązanie danego problemu lub przynajmniej publicznie przedstawiać racje zainteresowanych.

- Będziemy wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego, bulwersującego, gdzie rozgrywają się ludzkie dramaty, gdzie potrzebna jest pomoc, a ostatnią deską ratunku dla poszkodowanych są dziennikarze - mówi Olga Zielińska, która odpowiada za program. - „SOS reporterzy” to kolejna audycja, w której stawiamy na pokazywanie ludzkich problemów. Liczymy, że to sygnały od mieszkańców Pomorza będą głównym źródłem inspiracji dla naszych dziennikarzy. Dlatego czekamy na zgłoszenia tematów od słuchaczy - komentuje dla portalu Wirtualnemedia.pl Artur Kiełbasiński, sekretarz redakcji.

Reporterski program jest kolejnym, który ma wpisywać się w nową strategię programową Radia Gdańsk: być bliżej ludzi i ich spraw. Mówił o tym w styczniu br. podczas prezentacji nowej ramówki prezes rozgłośni, Adam Chmielecki. 29 stycznia na antenie radia zadebiutowała audycja „Historia nieoczywista” Karola Nawrockego, dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Raz w miesiącu będzie rozmawiał o historii z osobami niezajmującymi się nią na co dzień.

Z raportu Radio Track Kantar Polska, opracowanego przez portal Wirtualnemedia.pl wynika, że w okresie od lipca do grudnia 2019 udział Radia Gdańsk w trójmiejskim rynku słuchalności wyniósł 6,3 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „SOS reporterzy” nowym programem interwencyjnym Radia Gdańsk. „Stawiamy na pokazywanie ludzkich problemów”

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jarek.
"Bliżej ludzi" - władza bliżej ludzi. To taka forma przekazu tożsama dla obecnej kasty rządzącej. Mieli zrobić coś podobnego z popołudniowego "Zapraszamy do Trójki", ale odpuścili. Włączyłem rano Trójkę - PR ma dziś urodziny. Telefony, okrzyki radości, gratulacje, spijanie z dzióbków, pewnie po ósmej zaproszą Czabańskiego, który wskaże świetlistą drogę dla Polskiego Radia... nie mogę, wyłączyłem, po trzydziestu pięciu latach słuchania (z przerwą na Laskowskiego), coraz częściej wyłączam - potem nastał Skowron i wróciłem. Teraz jakoś mi to przypomina orkiestrę na pewnym statku, która grała do samego końca... Słuchalność szoruje po dnie, ale co tam - bezrefleksyjnie bawmy się!
6 0
odpowiedź
User
LG
kiedy odszedł pan Roman E. Mariusz to już nie słucham, dziękuję, to nie dla mnie
18 0
odpowiedź
User
Zenek
Dziś rano red. Jarosław Popek na antenie zaliczył siebie do osób publicznych, które są hejtowane. Może więc, że mógłby być pierwszym bohaterem audycji pani Zielińskiej?
Gdzie są granice tego kabaretu?
13 0
odpowiedź
User
Jarek
A co na to wszystko prezes
3 0
odpowiedź
User
Prezes
jak Lichocka na zdjęciu obok - pokazuje wam fucka
1 1
odpowiedź