SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Space Communications Alliance chce pracować dla sektora kosmicznego

Rusza Start Space Communications Alliance - globalna sieć komunikacji marketingowej dla sektora kosmicznego. Prezesem jest Łukasz Wilczyński, do niedawna szef agencji Planet Partners.

Article

Space Communications Alliance (SCA) to sieć specjalistycznych, niezależnych agencji PR i komunikacji marketingowej dedykowana sektorowi kosmicznemu. Zrzesza międzynarodowy i interdyscyplinarny zespół ekspertów.

- Od jakiegoś czasu było dla mnie jasne, że na rynku istnieje ogromna luka w obszarze spójnej sieci ekspertów specjalizujących się w działaniach komunikacyjnych dla sektora kosmicznego. W ostatnich latach można zaobserwować dynamiczny rozwój rynku technologii kosmicznych, znacznie przekraczający tempo wzrostu światowego PKB. Dzieje się tak, ponieważ sektor kosmiczny stał się jest strategiczną domeną dla obronności i bezpieczeństwa narodowego, zmian klimatycznych czy łączności - mówi Łukasz Wilczyński, prezes SCA.

Misją SCA jest łączenie ze sobą twórców rozwiązań kosmicznych z klientami i partnerami poprzez zintegrowane działania przynoszące wymierne rezultaty. Są to przede wszystkim kampanie PR, content marketing i social media.

Obecnie sieć współpracuje z 200 specjalistami z 10 agencji - z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Hiszpanii, Estonii, Polski, Grecji i Austrii. Trwają rozmowy z kolejnymi firami - z USA i Australii.

- Nasze międzynarodowe doświadczenie pozwala nam lepiej rozumieć globalne potrzeby naszych klientów i partnerów, aby następnie wdrożyć działania komunikacyjne dopasowane do lokalnych standardów i uwarunkowań. SCA nie tylko usprawni przepływ informacji w samej branży, ale zwiększy obecność różnych podmiotów sektora kosmicznego w przestrzeni publicznej” – dodaje Anna Watza, prezes Planet Partners.

Oficjalną inaugurację swojej działalności SCA ogłosi podczas 73 Międzynarodowego Kongresu Astronautycznego (IAC), który odbędzie się w Paryżu w dniach 18-22 września 2022 r.

Dołącz do dyskusji: Space Communications Alliance chce pracować dla sektora kosmicznego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl