SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Spada liczba kart SIM w Polsce, ceny usług telekomunikacyjnych w górę

Na koniec 2017 roku liczba kart SIM w sieciach komórkowych w Polsce wynosiła 52,9 miliona i była mniejsza niż rok wcześniej - wynika z danych GUS. W ubiegłym roku  ceny usług telekomunikacyjnych nieznacznie wzrosły, jednak nie dotyczyło to segmentu internetowego, w którym koszty użytkowników spadły o 7,6 procent.

fot. Shutterstock.com Article

Dane dotyczące telefonii mobilnej w Polsce w 2017 r. Główny Urząd Statystyczny ujawnił w raporcie „Informacja o sytuacji społeczno-gospodarczej kraju”.

Zgodnie z nim w grudniu ub.r. w Polsce było 52,9 mln aktywnych kart SIM. Oznacza to spadek o 3,5 proc. rok do roku.

Liczba abonentów wzrosła w ciągu roku o 6,1 proc. i wyniosła ostatecznie 34,3 mln, natomiast grupa użytkowników pre-paid zmniejszyła się o 17,2 proc. i zamknęła na koniec roku liczbą 18,6 mln.

Na 100 mieszkańców przypadło 137,6 abonentów i użytkowników pre-paidów (wobec 142,5 przed rokiem).

Jak podaje GUS w ub.r. ceny usług telekomunikacyjnych wzrosły o 0,9 proc. Natomiast spadek zanotowały opłaty związane z internetem (o 7,6 proc.) oraz ceny sprzętu telekomunikacyjnego (o 8,3 proc.).

GUS podał też liczbę abonentów telefonii stacjonarnej. W końcu grudnia 2017 r. z tzw. łączy głównych sieci tego typu korzystało 4,5 mln użytkowników ( 6 proc. mniej niż rok wcześniej). Na 100 mieszkańców kraju przypadało 11,6 proc. łączy głównych.
 

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Spada liczba kart SIM w Polsce, ceny usług telekomunikacyjnych w górę

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Uzytkownik
Po wprowadzeniu ofert z telefonami tylko na raty ceny abonamentowej poszybowaly w górę na Maxa. W dodatku taki np plus zamiast umów 12 i 24 msc. daje teraz aż 26 msc.
13 8
odpowiedź