SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Spada poparcie dla Zjednoczonej Prawicy, Hołownia przed KO

Gdyby wybory miały odbyć się w niedzielę 9 maja, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, którą poparłoby 27,9 proc. respondentów - wynika z nowego sondażu Research Partner. To spadek o półtora punktu procentowego w porównaniu z poprzednią fala badania. Konfederacja wyprzedza Lewicę, a ruch Szymona Hołowni KO.

Mateusz Morawiecki, fot. Adam Guc /KPRMArticle

W dniach 30 kwietnia – 3 maja 2021 roku firma Research Partner przeprowadziła na panelu Ariadna kolejną falę badania preferencji politycznych Polaków.

Zjednoczona Prawica traci, Hołownia przed KO

Gdyby wybory miały odbyć się w niedzielę 9 maja, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, którą poparłoby 27,9 proc. respondentów. To o 1,5 p.p. mniej niż w poprzedniej fali badania.

Ugrupowanie Polska 2050 Szymona Hołowni poparłoby 23,6 proc. badanych (wzrost o 2,5 p.p. w porównaniu z poprzednią falą). Koalicję Obywatelską wybrałoby 17,2 proc. ankietowanych (+0,2 p.p.), a Konfederacja cieszyłaby się poparciem 7,7 proc. respondentów(spadek o 0,7 p.p.). W parlamencie znalazłaby się jeszcze Lewica, na którą swój głos oddałoby 7,2 proc. Polaków (-2 p.p.). Pozostałe partie znalazłyby się poza parlamentem.

Prawie 13 proc. badanych nie zdecydowało, na kogo oddać swój głos. Szacowana frekwencja wyborcza wynosi 68 proc.

Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym ARIADNA w dniach 30.04-3.05.2021, na ogólnopolskiej próbie 1127 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

Dołącz do dyskusji: Spada poparcie dla Zjednoczonej Prawicy, Hołownia przed KO

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Aleks
Można mieć różne poglądy i się z wieloma nie zgadzać. Ale zachodzę w głowę, jak można popierać brak jakichkolwiek.
odpowiedź
User
Justyna
Brawo Zjednoczona Prawica! Wynik mógłby być wyższy, ale i tak jest dobrze. Moim marzeniem jest, żebyście mieli 50%.
odpowiedź
User
Antypis
Brawo Zjednoczona Prawica! Wynik mógłby być wyższy, ale i tak jest dobrze. Moim marzeniem jest, żebyście mieli 50%.

O mój boże... Wyjedź sobie do Rosji jak tak ci dobrze z takim rządem!
odpowiedź