SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Specjaliści i menedżerowie - których pracodawców pożądają najbardziej?

21 firm dołączyło do czołówki rankingu najbardziej pożądanych pracodawców 2012 w opinii specjalistów i menedżerów, opracowanego przez firmę Antal International. Jakie warunki zatrudnienia są najwyżej oceniane we wskazanych organizacjach?

Specjaliści i menedżerowie - których pracodawców pożądają najbardziej?

Do grona najbardziej pożądanych pracodawców zostały zaliczone firmy znane, od lat cieszące się renomą w branży. W tym roku do czołówki rankingu dołączyły m.in. firmy PKO Bank Polski, Ernst & Young, PGNiG, Kraft Foods, Faurecia, BrogWarner, Ghelamco, Rockwool, Astellas Pharma, Amgen, Philips, KGHM Polska Miedź, DB Schenker i DHL Polska.

Dynamiczne zmiany widać w obszarze sektora centrów usług wspólnych – na czoło wysunęły się Ikea, PMI Service Center Europe oraz Capgemini Polska. Mocno zmieniło się również postrzeganie branży handlu detalicznego, w której pierwszą trójkę tworzą obecnie Leroy Merlin, LPP i Douglas.

Z kolei w branży IT i Telekomunikacja niezmienną popularnością wśród specjalistów i menedżerów cieszą się Google, IBM i Microsoft.

Laureaci, którzy zajęli czołowe miejsca w rankingu zostaną wyróżnieni na ceremonii rozdania nagród w Business Centre Club 4 grudnia 2012 r. Partnerem wydarzenia zostało Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia. 

Do najbardziej cenionych warunków zatrudnienia oferowanych przez firmy wyróżnione w rankingu należą styl zarządzania i kultura organizacyjna oraz innowacyjność.

Najbardziej pożądani pracodawcy zatrudnionym oferują szereg benefitów. Do najczęściej spotykanych należą opieka medyczna, służbowy laptop i telefon oraz karta fitness.

Dla firm coraz bardziej istotne staje się pytanie o źródła, jakimi najlepiej docierać do potencjalnych kandydatów. W porównaniu do 2. edycji badania, przeprowadzonej w sierpniu 2011 r., odnotować można znaczący wzrost (o 35 pkt. proc.) znaczenia mediów i internetu jako źródła pozyskiwania informacji. Rzadziej były wymieniane targi pracy (27 pkt. proc. mniej) czy opinie znajomych nie pracujących w danej firmie (13 pkt. proc. mniej). Wciąż ponad 1/3 respondentów czerpie informacje o firmie od znajomych w niej pracujących.

3. edycja badania "Najbardziej pożądani pracodawcy 2012 w opinii specjalistów i menedżerów" została przeprowadzona przez Antal International metodą CAWI oraz CATI w terminie 3-20 września 2012 r. W badaniu udział wzięło 1557 respondentów z Polski. Badanie było anonimowe. Celem było pozyskanie informacji o preferencjach specjalistów i menedżerów odnośnie najbardziej pożądanych pracodawców, oceny oferowanych przez nich warunków czy źródeł pozyskiwania wiedzy o organizacjach. Cechą badania była możliwość samodzielnego wskazania przez respondentów każdej firmy jako najbardziej pożądanego pracodawcy – w kwestionariuszu nie było gotowej, zawężonej listy możliwości.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Specjaliści i menedżerowie - których pracodawców pożądają najbardziej?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl