SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Spin Master tworzy fundusz o wartości 100 mln dolarów na strategiczne przejęcia w branży rozrywkowej

Kanadyjska firma Spin Master, zajmująca się rozrywką dla dzieci, utworzyła fundusz o wartości 100 mln dolarów. Przeznaczy go na strategiczne inwestycje mniejszościowe w firmy rozrywkowe.

Article

Spin Master dokona tych inwestycji poprzez nowo uruchomiony fundusz Spin Master Ventures (SMV), którego celem jest przyspieszenie rozwoju w zakresie zabawek, rozrywki i gier cyfrowych. W oświadczeniu firmy czytamy, że SMV "będzie się koncentrował na średnio- i długoterminowych trendach, w tym wschodzących technologiach, pionierskich usługach i innych obszarach, w których oferta Spin Master może zostać wzmocniona".

100 mln dolarów, które pochodzą z istniejących zasobów wewnętrznych, zostaną wykorzystane na inwestycje w firmy i start-upy we wczesnej fazie rozwoju, nowe zespoły i nowatorskie pomysły. Początkowo inwestycje SMV będą koncentrować się na rynkach Ameryki Północnej i Europy.

"Staniemy się partnerem z wyboru"

Notowana na giełdzie firma, która stoi za globalnymi franczyzami, takimi jak PAW Patrol, zainwestowała już w parę firm, m.in. szwedzkie Nørdlight czy kanadyjskie Hoot Reading.

Nørdlight zajmuje się tworzeniem gier mobilnych, w tym najbardziej dochodowych. Firma kierowała m.in. zespołem prototypowym w King.com oraz technologią i grafiką gier cyfrowych (Candy Crush Saga).

Hoot Reading to usługa korepetycji online, która zapewnia dzieciom indywidualne lekcje czytania na żywo z doświadczonymi nauczycielami.

- Tempo innowacji w branży zabawek, rozrywki i gier cyfrowych gwałtownie przyspiesza, a inwestując z długoterminową perspektywą w wiodące przedsięwzięcia z obiecującymi pomysłami, możemy zwiększyć nasz dostęp do innowacyjnych koncepcji dotyczących gier - powiedział Ronnen Harary, współzałożyciel i prezes zarządu Spin Master. - SMV sprawi, że staniemy się partnerem z wyboru dla przedsiębiorców poszukujących kapitału na rozpoczęcie i rozwój firmy w przestrzeni dziecięcej i uzupełni naszą strategię przejęć, a także wzmocni nasz plan rozwoju produktów.

Dołącz do dyskusji: Spin Master tworzy fundusz o wartości 100 mln dolarów na strategiczne przejęcia w branży rozrywkowej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl