SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowa funkcja w aplikacji WhatsApp

Mark Zuckerberg ogłosił wprowadzenie Społeczności w aplikacji WhatsApp.

Article

Społeczności w WhatsApp pozwolą na zbieranie różnych grup w jednej strukturze i dadzą możliwość łatwiejszego komunikowania się pomiędzy powiązanymi ze sobą czatami grupowymi.

Grupy sąsiedzkie, rodzice uczniów z jednej szkoły czy pracownicy różnych działów firmy od teraz mogą dodawać wiele grup do jednej społeczności.

Jak korzystać ze Społeczności na WhatsAppie

Aby zacząć korzystanie z funkcjonalności, wystarczy kliknąć w zakładkę "nowa społeczność" (dla urządzeń z Androidem na górze czatu, a w przypadku systemu iOS – na dole). W ten sposób można stworzyć całkowicie nową Społeczność lub dodać do niej grupy, które już istnieją.

Użytkownicy mogą otrzymywać aktualizacje wysłane przez całą Społeczność i w łatwy sposób organizować mniejsze grupy dyskusyjne zajmujące się istotnymi dla nich tematami.

Społeczności będą również ulepszone o nowe narzędzia dla administratorów – między innymi możliwość wysyłania komunikatów do wszystkich, a także kontrolowania tego, które grupy mogą zostać włączone w sieć czatów. WhatsApp wprowadza także wiele ulepszeń w zakresie działania grup – bez względu na to czy są one częścią Społeczności, czy nie.

Jedną z nich są ankiety, czyli interaktywny i efektywny sposób na podejmowanie decyzji w grupie, bez konieczności wysyłania wielu wiadomości przez poszczególnych członków.

Liczba członków pojedynczej rozmowy wideo wynosi 32. Zwiększono też limit osób w grupie – od teraz będą one mogły liczyć nawet do 1024 członków.

Z komunikatora WhatsApp korzysta codziennie ponad 2 mld użytkowników, podczas gdy Instagram ma podobną liczbę użytkowników w ciągu miesiąca.

W trzecim kwartale br. platformy koncernu Meta chociaż raz w miesiącu odwiedziło 3,71 mld internautów, wobec 3,58 mld rok wcześniej. Natomiast liczba codziennych użytkowników zwiększyła się w ciągu roku z 2,81 do 2,93 mld.

Dołącz do dyskusji: Nowa funkcja w aplikacji WhatsApp

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl