SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Spółka zależna Platige Image pozwana o ponad 830 tys. euro przez byłego koproducenta „Fatimy”

Spółka Fatima Film, należąca do firmy producenckiej Platige Image, dostała pozew od portugalskiej spółki Imaginew, z którą współpracowała przy realizacji animowanego filmu fabularnego o roboczym tytule „Fatima”. Imaginew domaga się zapłaty 829,8 tys. euro oraz odsetek.

Kadr z filmu "Fatima"Article

Pozwana została Fatima Film, spółka zależna Platige Image, która w październiku 2016 roku podpisała umowę z Imaginew. - Zgodnie z treścią otrzymanego pozwu Imaginew wniósł o zasądzenie od Spółki Zależnej na rzecz Imaginew kwoty 829.805 euro wraz z odsetkami od kwoty 805.000 euro od dnia 9 czerwca 2018 r. do dnia zapłaty, a od kwoty 24.805 euro od dnia 14 marca 2019 r. do dnia zapłaty oraz zasądzenie zwrotu kosztów procesu - poinformowano w środę wieczorem w komunikacie giełdowym Platige Image.

Spółka dodała, że uznaje te roszczenia za całkowicie bezzasadne i podejmie kroki w celu ochrony swoich interesów. - Z przeprowadzonej przez nas analizy operacyjnej, a także opinii zleconej prawnikom wynika, że od umowy odstąpiono w sposób prawidłowy i jednoznacznie z poszanowaniem zawartych w niej postanowień. Tym samym uważamy, że Fatima Film Sp. z o.o. sp.k. nie posiada żadnych zobowiązań w stosunku do Imaginew Internacional Unipessoal LDA. Zamierzamy podjąć niezbędne działania w tej sprawie - stwierdziło Platige Image w komunikacie przekazanym portalowi Wirtualnemedia.pl.

Umowa zerwana po 9 miesiącach z powodu opóźnień w płatnościach

Fatima Film planowała wspólnie z Imaginew wyprodukować animowany film fabularny o roboczym tytule „Fatima”. Portugalska firma miała w to zainwestować 4,5 mln euro, przekazując te środki koproducentowi w 13 ratach. W zamian miała dostać 60 proc. udziału w prawach autorskich do filmu.

Produkcję miało sponsorować Jeronimo Martins, właściciel m.in. Biedronki. Premierę planowano na maj ub.r.

Jednak w lipcu 2017 roku Fatima Film odstąpiła od umowy. - Przyczyną skorzystania przez Fatima Film z umownego prawa odstąpienia jest opóźnienie Imaginew w dotychczas wykonanych płatnościach przekraczające termin określony w umowie oraz brak płatności kolejnych przewidzianych umową rat wkładu finansowego w wysokości wynoszącej na dzień dzisiejszy 975 tys. euro netto, które to raty były wykazane w przychodach - uzasadniła firma.

W pierwszej połowie br. grupa kapitałowa Platige Image osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 16 proc. do 43,98 mln zł oraz 3,47 mln zł zysku netto (wobec 377 tys. zł straty rok wcześniej). Firma uzasadnia to m.in. współpracą z TVP, Polsatem i Netflixem.

Spółka od ośmiu lat jest notowana na warszawskim rynku giełdowym NewConnect. W czwartek, po początkowym spadku, w południe jej kurs wrócił do poziomu ze środowego zamknięcia - 31 zł.

Dołącz do dyskusji: Spółka zależna Platige Image pozwana o ponad 830 tys. euro przez byłego koproducenta „Fatimy”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mireczek
Płacisz i masz ;)))
odpowiedź