SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Sports Illustrated" stanie się miesięcznikiem. Powodem oszczędności wydawcy

Wydawca magazynu „Sports Illustrated” zapowiedział, że od początku 2020 roku będzie się on ukazywał w rytmie miesięcznika. Nieoficjalnie wiadomo że za decyzją stoją oszczędności wprowadzane przez nowego właściciela. Wraz z mniejszą liczbą numerów ma się zmienić także charakter publikowanych w miesięczniku treści.

Article

Dwutygodnik „Sports Illustrated" to znany na amerykańskim rynku magazyn o tematyce sportowej wydawany od 1954 r. W listopadzie 2017 r. tytuł został przejęty przez koncern Meredith, zaś w maju br. ponownie zmienił właściciela, którym stała się firma Authentic Brands Group.

Na początku października br. poinformowano że Chris Stone, dotychczasowy redaktor naczelny „SI” odchodzi ze stanowiska. Stone kierował magazynem przez ostatnich 27 lat.

Teraz serwis Yahoo Finance opierając się na własnych źródłach poinformował, że „Sports Illustrated" ma się stać miesięcznikiem. Według tych doniesień od początku 2020 r. magazyn będzie się pojawiał raz w miesiącu, do tego dojdzie 5 wydań specjalnych, wśród nich znany i popularny wśród czytelników dodatek „Sports Illustrated Swimsuit Issue”.

Do stycznia 2018 r. „SI” był tygodnikiem komentującym na bieżąco najważniejsze wydarzenia sportowe w USA i na świecie, później w ramach oszczędności wydawcy stał się dwutygodnikiem. Teraz w związku z kolejnymi cięciami wydatków i kurczącym się amerykańskim rynkiem prasy drukowanej podjęto decyzję o zmianie tytułu w miesięcznik. Jak podaje Yahoo obecnie łączna liczba czytelników cyfrowej i papierowej wersji magazynu wynosi ponad 2,75 mln.

Wraz ze zmianą częstotliwości ukazywania się „SI” modyfikacji ma ulec zawartość pisma. Publikowane treści będą nosić bardziej publicystyczny i ponadczasowy charakter zamiast informowania i komentowania bieżących wydarzeń.

Dołącz do dyskusji: „Sports Illustrated" stanie się miesięcznikiem. Powodem oszczędności wydawcy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl