SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Spotify przestaje wspierać funkcję Car View

Spotify rezygnuje ze wsparcia dla swojej funkcji Car View. Opcja umożliwiająca bezpieczną obsługę aplikacji podczas podróży autem nie jest już aktywna.

Fot. PixabayArticle

Na forum Google Support pojawiło się wiele tematów dotyczących funkcji Spotify Car View. Według doniesień użytkowników, opcja korzystania z wygodnego i bezpiecznego widoku panelu przestała działać. Osoby używające aplikacji zaznaczają, że Car View nie uruchamia się, pomimo poprawnego zeskanowania kodu QR i podłączeniu urządzenia z aplikacją Spotify do systemu auta, za pośrednictwem bluetooth.

Brak wsparcia dla Car View

Brak funkcji Car View może być dla użytkowników irytujący, wszak słuchanie muzyki podczas jazdy jest już absolutnym standardem. Przede wszystkim jednak brak tego udogodnienia może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drogach, jako że użytkownicy stracili dostęp do uproszczonego panelu umożliwiającego obsługę aplikacji.

Do sprawy odniosła się już platforma Spotify.

Możemy potwierdzić, że wycofujemy funkcję Car View. Nie oznacza to jednak, że nie pracujemy nad innymi opcjami umożliwiającymi użytkownikom korzystanie z aplikacji podczas jazdy samochodem. Aktywnie badamy różne nowe zastosowania, zapewniające najlepsze wrażenia dźwiękowe w samochodach. O wycofaniu funkcji Car View należy myśleć jak o czymś, co musiało się wydarzyć, aby pojawiły się nowe, innowacyjne rozwiązania - tłumaczy firma.

Tłumaczenie Spotify wydaje się być dość enigmatyczne i niezrozumiałe. Trudno inaczej wyjaśnić przyczynę usunięcia działającej funkcji bez gotowej alternatywy. Owszem, firma rzekomo testuje nowe rozwiązania i być może będą one działały lepiej niż nieaktywne już Car View. Problem tkwi jednak w tym, że osoby chcące korzystać z aplikacji podczas podróży znalazły się obecnie w patowej sytuacji.

Wiele wskazuje na to, że firma wycofuje się z funkcji Car Play ze względu na planowane wprowadzanie na rynek urządzenia Car Thing, czyli małego tabletu dla kierowców. Cena takiego urządzenia to 79,99 dolarów, czyli około 334 zł.

Car Thing

Obecnie Car Thing znajduje się w fazie testów, jednakże już wkrótce może pojawić się na rynku, zważywszy na usunięcie funkcji, która sprawiłaby, że nowe urządzenie firmy byłoby de facto niezbyt przydatne. Co ciekawe, pierwsze recenzje ekspertów urządzenia Car Thing nie były zbyt pochlebne - w systemie aplikacji brakuje wielu przydatnych funkcji, jak chociażby obsługi radia.

Nowe urządzenie będzie początkowo dostępne wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych, gdzie odbywają się testy dla wybranych użytkowników.

Spotify wprowadza zmianę w funkcji odtwarzania albumów na prośbę Adele

Spotify wprowadza zmianę funkcji odtwarzania albumów po zapoznaniu się z wnioskiem Adele. „To była jedyna prośba, jaką miałem dla naszej nieustannie zmieniającej się branży! Tworzymy albumy z wielką starannością i nie bez powodu myślimy o naszej liście utworów."  - komentuje artystka na Twitterze.

Spotify wprowadza funkcję wyświetlania tekstów utworów na rynek globalny

Spotify we współpracy z Musixmatch wprowadza wyświetlanie tekstów utworów w aplikacji. Wcześniej funkcja była dostępna wyłącznie w wybranych krajach, od dziś będzie dostępna globalnie.

Dołącz do dyskusji: Spotify przestaje wspierać funkcję Car View

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl