SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Spotify: w III kwartale przychód i zysk w górę, prawie ćwierć miliarda użytkowników

Muzyczny serwis Spotify opublikował sprawozdanie finansowe za III kwartał 2019 r. Spółka zanotowała wzrost przychodu i zysku. Liczba aktywnych użytkowników wzrosła do 248 milionów, z czego 113 milionów to użytkownicy premium.

Article

W III kwartale 2019 r. serwis Spotify osiągnął przychód w wysokości 1,73 mld euro, co oznacza wzrost na przestrzeni roku o 28 proc., a w ujęciu kwartał do kwartału - o 4 proc.

Spółka zanotowała zysk operacyjny w wysokości 54 mln euro, podczas gdy poprzedni kwartał zakończyła ze stratą operacyjną 3 mln euro, a przed rokiem była ona na poziomie 6 mln euro. Zysk netto sięgnął 43 mln euro, wobec 241 mln euro zysku ro wcześniej oraz 76 mln euro straty we wcześniejszych trzech miesiącach.

Spotify poinformowało, że na koniec III kwartału 2019 r. globalna liczba użytkowników korzystających miesięcznie z serwisu (MAU) osiągnęła poziom 248 mln. To oznacza wzrost rok do roku o 30 proc., a kwartał do kwartału - o 7 proc.

Liczba użytkowników płatnej wersji Spotify wzrosła w skali roku o 31 proc. (+5 proc. kw./kw.), do 113 mln. Natomiast 141 mln użytkowników korzystało z darmowej wersji serwisu – to o 29 proc. więcej rok do roku (+9 proc. kw./kw.).

W ogólnej liczbie użytkowników Spotify największy udział mają internauci z Europy (35 proc.), a następnie z Ameryki Północnej (27 proc.) i Ameryki Łacińskiej (22 proc.).

Podobnie wygląda sytuacja jeśli chodzi o użytkowników płacących subskrypcję w Spotify. 40 proc. z nich pochodzi z Europy, 30 proc. - z Ameryki Północnej, a 20 proc. - z Ameryki Łacińskiej.

Spotify prognozuje, że w IV kwartale br. liczba użytkowników serwisu wzrośnie do poziomu 255-270 mln, z czego 120-125 mln będzie płacić abonament. Spółka spodziewa się przychodu na poziomie 1,74-1,94 mld euro oraz straty operacyjnej rzędu 31-131 mln euro.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Spotify: w III kwartale przychód i zysk w górę, prawie ćwierć miliarda użytkowników

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl