SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Spoty i program w TV4 promują maturę z matematyki

W telewizji i radiu rusza kampania promująca obowiązkową maturę z matematyki. W ramach akcji w TV4 emitowany będzie cykl miniprogramów „MAT+MA – zobacz, jakie to proste”.

Startująca właśnie kampania promująca obowiązkową maturę z matematyki ma za zadanie zmienić postrzeganie przez społeczeństwo – a zwłaszcza uczniów, ich rodziców i nauczycieli – obowiązkowej obecności tego przedmiotu na egzaminie dojrzałości oraz zmniejszyć związane z tym obawy. W ramach akcji w TV4 rusza emisja cyklu „MAT+MA – zobacz, jakie to proste” złożonego z miniprogramów, w których w prosty i przejrzysty sposób są omawiane zagadnienia matematyczna. Emisję każdego z 75 odcinków trwających po 3,5 minuty będą poprzedzały zapowiedzi w TV4 i Polsacie, a następnie poszczególne programy będą udostępniane w serwisie interklasa.pl. Cykl potrwa w TV4 do końca kwietnia.

Drugą część kampanii stanowią reklamy o charakterze wizerunkowym, podkreślające przydatność kompetencji matematycznych w życiu codziennym i zachęcające do nauki tego przedmiotu. W sześciu spotach różne dziedziny życia przedstawiają osoby odnoszące w nich sukcesy, m.in. znany fotograf Wojciech Wieteska oraz Marta Sziłajtis-Obiegło, najmłodsza Polka, która samotnie opłynęła świat. Reklamy są utrzymane w ciepłej, przyjacielskiej, mając na celu przełamanie stereotypów i negatywnych opinii na temat matematyki. Spoty będą emitowane w telewizji (TVP 1, TVP 2, TVP INFO, Polsat, TVN, TVN 7,  iTV, Polonia1, Polsat Sport i stacje tematyczne z pakietu At Media) oraz radiu (RMF FM, Radio Zet, PR III).

Całość działań jest realizowana przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, która korzysta przy tym projekcie ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Kreację na potrzeby kampanii – zaplanowanej do końca kwietnia – przygotowała agencja reklamowa DDB Warszawa, a planowaniem i zakupem mediów zajął się dom mediowy Optimum Media OMD.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Spoty i program w TV4 promują maturę z matematyki

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
internauta
Tak reklamy będą emitowane m.in. w TVP3, a ta telewizja nie zmieniła nazwy na TVP INFO!
8 8
odpowiedź
User
ja22
Właśnie!
8 8
odpowiedź
User
danio
A zna ktos ta strone gdzie mozna ogladnac te filmiki?
8 8
odpowiedź