SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prawie wszystkie dzienniki regionalne i lokalne ze spadkami, tylko „Polska Metropolia Warszawska” na plusie

W lutym br. liderem średniej sprzedaży ogółem wśród codziennych gazet regionalnych i lokalnych była „Gazeta Pomorska”. Prawie wszystkie tytuły odnotowały spadki sprzedaży, a najwięcej straciła „Nowa Trybuna Opolska”. Wzrostem pochwalić się mogła tylko „Polska Metropolia Warszawska” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Średnia sprzedaż ogółem „Gazety Pomorskiej” (Polska Press Grupa) w lutym 2020 roku wyniosła 23 534 egz., czyli o 10,49 proc. mniej, niż w analogicznym okresie rok wcześniej - pokazują dane Polskich Badań Czytelnictwa „Audyt ZKDP”, opracowane przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Drugą lokatę zajął „Dziennik Zachodni” (Polska Press Grupa), którego średni wynik sprzedażowy w analizowanym okresie zmniejszył się o 20,22 proc. do 17 430 egz.

Podium uzupełnia „Głos Wielkopolski” (Polska Press Grupa). Średnia sprzedaż ogółem tego tytułu w lutym 2020 roku wyniosła 16 439 egz., po spadku o 13,52 proc.

Z 23. na 21. lokatę awansowała „Polska Metropolia Warszawska” (Polska Press Grupa), której średni wynik zwiększył się o 20,67 proc. do 2 931 egz. Jednocześnie był to jedyny wzrost w zestawieniu.

14. lokatę zajął „Nowa Trybuna Opolska” (Pro Media), którego średni wynik zmniejszył się najbardziej w zestawieniu - o 23,63 proc. do 7 123 egz. Tytuł spadł z miejsca 13.

W lutym br. w porównaniu do stycznia br. jedynym wzrostem - o 1,23 proc. - pochwalić się mogła „Gazeta Lubuska” (Polska Press Grupa).

Z kolei najwięcej straciła „Polska Metropolia Warszawska” - było to 16,64 proc. do 10 874 egz.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Dołącz do dyskusji: Prawie wszystkie dzienniki regionalne i lokalne ze spadkami, tylko „Polska Metropolia Warszawska” na plusie

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Paola
Po niemieckich polskojęzycznych gazetkach nikt płakać nie będzie.
odpowiedź
User
AS
Po niemieckich polskojęzycznych gazetkach nikt płakać nie będzie.
Będą ci, którzy je czytają, ale to raczej nie Ty
odpowiedź
User
ratujmyzwierzaki
Dzieńdobry,
Pajda to uratowany koń z targów Skaryszewa. Zbiera na 3 miesiące opieki... Prosimy o wsparcie.


www.ratujemyzwierzaki.pl/pajdazeskaryszewa

Proszę...
odpowiedź