SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sprzedaż „Twojego Stylu” w I kwartale spadła o 35 tys. egz. W marcu liderem „Avanti”

W pierwszym kwartale br. na pozycji lidera sprzedaży ogółem wśród miesięczników luksusowych i shoppingowych utrzymał się „Twój Styl”, ale zanotował on duży spadek. Najwięcej stracił „Glamour”, a liderem wśród wzrostów było „Zwierciadło”. Z kolei w marcu tytuł kierowany przez Jacka Szmidta został wyprzedzony przez „Avanti” - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

Sprzedaż ogółem miesięcznika „Twój Styl” (Wydawnictwo Bauer) w pierwszym kwartale 2019 roku wyniosła zaledwie 118 432 egz. - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl. W porównaniu do pierwszego kwartału 2018 roku tytuł kierowany przez Jacka Szmidta zanotował spadek o 22,58 proc.

Jak wynika z analizy Wirtualnemedia.pl, luksusowy miesięcznik zanotował zdecydowanie najniższą miesięczną sprzedaż w historii pierwszego kwartału.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Drugą pozycję zajął magazyn „Zwierciadło” (Wydawnictwo Zwierciadło), który awansował z trzeciej lokaty. Jego sprzedaż ogółem w pierwszym kwartale br. uplasowała się na poziomie 77 570 egz., po wzroście o 13,94 proc. - największym w zestawieniu.

Oczko niżej uplasowały się „Wysokie Obcasy Extra” (Agora). Sprzedaż ogółem tego pisma w analizowanym miesiącu spadła o 0,45 proc. do 72 507 egz.

Z kolei najwięcej - 38,42 proc. - stracił magazyn „Glamour” (Grupa Burda), którego wynik wyniósł 19 858 egz. W zestawieniu zajął on 11. lokatę.

W marcu 2019 roku średnia sprzedaż ogółem nowego lidera, czyli „Avanti”, wyniosła 117 763 egz., po jednak spadku względem marca ub.r. o 3,22 proc.

Na drugą pozycję spadł kierowany przez Jacka Szmidta „Twój Styl” (116 707 egz., w dół o 12,78 proc.). Podium uzupełnia „Zwierciadło”, które awansowało z czwartej lokaty (77 794 egz., + 33,55 proc. - największy wzrost w zestawieniu).

Największy spadek w tym ujęciu odnotowała „Uroda Życia” (Edipresse Polska) - było to 48,97 proc. do 37 175 egz.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Dołącz do dyskusji: Sprzedaż „Twojego Stylu” w I kwartale spadła o 35 tys. egz. W marcu liderem „Avanti”

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Anna
Te gazety są: nudne, powtarzalne, oderwane od rzeczywistości. Panie dziennikarki, których ego głaszczą podlizy PR-owców kosmetyków, ciuchów, farmy i żarcia, niestety nie grzeszą dobrym warsztatem. Firma może i szczęśliwa publikacją notki prasowej, a dla czytelnika to glut. Wywiady z pseudogwiazdami na kolanach, w klimacie kolka wzajemnej adoracji. Prasa kobieca w PL to synonim głupoty, przerostu formy nad treścią i kompletnego braku wyczucia, że świat się zmienia...
odpowiedź
User
Ola
Kiedy zmiany w TS?
odpowiedź
User
matylda
TS - ostatnimi czasy: BAAAAAAARDZO rozczarowuje....DUUUUZY spadek.... Gdzie ten wysoki poziom co kiedyś....
odpowiedź