SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„CD-Action” liderem sprzedaży w maju, „Komputer Świat” na plusie

W maju br. liderem średniej sprzedaży ogółem wśród magazynów komputerowych i o grach znalazł się miesięcznik „CD-Action”. Dwa z trzech tytułów odnotowały spadki sprzedaży, a najwięcej stracił „PC Format”. Zyskał tylko „Komputer Świat” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Sprzedaż ogółem magazynu „CD-Action” (Wydawnictwo Bauer) w maju 2018 roku wyniosła 56 927 egz., czyli o 9,11 proc. mniej niż w maju 2017 roku - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Drugą pozycję zajął „Komputer Świat” (Ringier Axel Springer Polska), który awansował z miejsca trzeciego. Jego sprzedaż ogółem w badanym okresie wyniosła 27 258 egz., po wzroście o 0,26 proc. - jedynym w zestawieniu

Z kolei na oczko niżej spadł „PC Format” (Wydawnictwo Bauer), który zanotował największy spadek w zestawieniu - wynoszący 29,75 proc. do 25 238 egz.

W maju 2018 roku w porównaniu do poprzedniego miesiąca dwa z trzech tytułów zanotowały wzrosty, a najwięcej zyskał „CD-Action” - było to o 7,79 proc.

Z kolei stracił tylko „PC Format” - było to 28,75 proc.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Dołącz do dyskusji: „CD-Action” liderem sprzedaży w maju, „Komputer Świat” na plusie

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
386
Przychodzi taki czas w życiu mężczyzny, że wyrasta z czytania magazynów o grach. Miejsce Lary Croft zajmuje żona, miejsce map z Command & Conquer zajmuje open space w korpo, a miejsce podkręcania procesora zajmuje podkręcanie kaloryfera zimą, żeby dziecko miało ciepło.

Młodość to piękny okres w życiu i w miarę bezstresowy, przynajmniej porównując go z następującym po nim okresem czyli dorosłością. Ale takie jest życie. Najpierw gry udające owo życie, a później owo życie, jakby udające grę. Najważniejsze, by przeżyć je tak, aby widząc outro i napisy końcowe, czuć się szczęśliwym i spełnionym. Dokładnie tak jak po przejściu ostatniej misji w jakimś RTSie.

Czyżby jesienna nostalgia? Lato jeszcze się nie skończyło. To przez pogodę chyba.
odpowiedź