SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Men’s Health” liderem sprzedaży w kwietniu, „CKM” najbardziej w dół

W segmencie pism dla mężczyzn w kwietniu br. wszystkie miesięczniki zanotowały spadki sprzedaży, a najwięcej stracił magazyn „CKM”. Liderem zestawienia pozostał „Men’s Health” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Sprzedaż ogółem miesięcznika „Men’s Health” (Motor-Presse Polska) w kwietniu 2018 roku wyniosła 30 914 egz. Względem analogicznego miesiąca rok wcześniej była niższa o 8,73 proc. - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Drugie miejsce zajął „Playboy” (Marquard Media Polska). Magazyn ten zanotował spadek wynoszący 13,04 proc. do 24 024 egz.

Oczko niżej uplasowało się „Logo” (Agora), które awansowało z miejsca czwartego. Jego wynik sprzedażowy zmalał o 6,25 proc. do 15 322 egz.

Na ostatnie miejsce spadł magazyn „CKM” (Marquard Media Polska), który zanotował największą stratę w zestawieniu - wynoszącą 30,30 proc. do 13 707 egz.

Wynik biznesowego miesięcznika „Forbes” (Ringier Axel Springer Polska) w kwietniu br. poszedł do góry o 19,05 proc. do poziomu 21 025 egz.

W porównaniu do poprzedniego miesiąca dwa z czterech miesięczników męskich zanotowały wzrosty sprzedaży ogółem, a najwięcej zyskał „Men’s Health” - było to 8,74 proc. Największy spadek, wynoszący 33,39 proc., odnotowało tutaj „Logo”.

Wynik miesięcznika „Forbes” zmniejszył się w tym ujęciu o 13,87 proc.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Men’s Health” liderem sprzedaży w kwietniu, „CKM” najbardziej w dół

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dr Rabin Ka
A Esquire?
8 8
odpowiedź