SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Playboy” nowym liderem sprzedaży w styczniu, duży spadek „Men’s Health”

W segmencie pism dla mężczyzn w styczniu br. dwa z trzech miesięczników zanotowało spadki sprzedaży, a najwięcej stracił „Men’s Health”. Zyskał tylko „Playboy”, który awansował na pozycję lidera najchętniej kupowanego tytułu - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Sprzedaż ogółem miesięcznika „Playboy” (Marquard Media Polska) w styczniu 2019 roku wyniosła 25 807 egz. Względem analogicznego miesiąca rok wcześniej była wyższa o 10,65 proc. - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl. Jednocześnie był to jedyny wzrost w zestawieniu.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Na drugie miejsce spadł „Men’s Health” (Motor-Presse Polska). Magazyn ten zanotował największy spadek w zestawieniu - wynoszący 39,58 proc. W efekcie dało mu to wynik sprzedażowy na poziomie 24 644 egz.

Oczko niżej uplasowało się „Logo” (Agora). Jego wynik sprzedażowy zmalał o 14,16 proc. do 15 687 egz.

Wynik biznesowego miesięcznika „Forbes” (Ringier Axel Springer Polska) w styczniu br. poszedł do góry o 2,92 proc. do poziomu 22 561 egz.

W porównaniu do poprzedniego miesiąca też dwa z trzech miesięczników męskich zanotowały spadki sprzedaży ogółem, a najwięcej stracił „Playboy” - było to 37,89 proc. Jedyny wzrost, wynoszący 20,05 proc., odnotowało tutaj „Logo”.

Wynik miesięcznika „Forbes” zwiększył się w tym ujęciu o 48,32 proc.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Playboy” nowym liderem sprzedaży w styczniu, duży spadek „Men’s Health”

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dagmara
A kiedy nowy numer "Twój weekend"? Uuu... nigdy? Dlaczego?
4 0
odpowiedź
User
Ewa
Źle z tą prasą meską skoro upadajacy Playboy jest na czele
2 2
odpowiedź
User
Habanera
A gdzie esquire, maxim i ckm?
1 0
odpowiedź
User
Robert
Maxima na rynku nie ma od 2013 roku.

Esquire nie został zgłoszony do ZKDP stąd nie pojawia się w zestawieniach (a nadal się ukazuje)

Brak CKM w zestawieniu może być spowodowany zrezygnowaniem przez wydawnictwo z ZKDP. Tak podejrzewam.

Jest jeszcze Gentleman również nieujęty w ZKDP (też się ukazuje)
1 0
odpowiedź