SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Movie Star Planet” nowym liderem sprzedaży wśród pism dziecięcych

W sierpniu br. na pozycję lidera sprzedaży ogółem wśród pism dla dzieci awansował „Movie Star Planet”. Magazyn ten pochwalić się mógł największym wzrostem w zestawieniu, z kolei najbardziej stracił miesięcznik „Scooby - Doo!” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Z danych Związku Kontroli i Dystrybucji Prasy opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl wynika, że sprzedaż ogółem miesięcznika „Movie Star Planet” (Egmont Polska) w sierpniu 2018 roku wyniosła 43 336 egz. W porównaniu do analogicznego okresu ub.r. tytuł zanotował wzrost wynoszący 59,06 proc. - największy w zestawieniu. Na pozycję lidera awansował on z piątej lokaty.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Drugie miejsce zajął magazyn „Lego Friends. Magazyn” (Media Service Zawada) ze średnim wynikiem na poziomie 36 101 egz.

Podium uzupełniają „Zabawy i Marzenia z Barbie” (Egmont Polska) z wynikiem na poziomie 35 131 egz., niższym o 23,41 proc. niż rok wcześniej. W sierpniu ub.r. tytuł ten był liderem.

Z kolei największy spadek, wynoszący 53,32 proc. do 17 807 egz., odnotowało „Scooby - Doo!” (Media Service Zawada). W zestawieniu tytuł ten spadł z miejsca 2. na 10. - ostatnie.

W lipcu 2018 roku w porównaniu do czerwca 2018 roku największym wzrostem sprzedaży ogółem (o 57,20 proc.) pochwalić się też mógł magazyn „Movie Star Planet”.

Najwięcej w tym ujęciu straciła „Księżniczka” (również Egmont Polska) - było to 33,74 proc.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Movie Star Planet” nowym liderem sprzedaży wśród pism dziecięcych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl