SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„CD-Action” liderem sprzedaży w 2018 roku. „PC Format” stracił najwięcej

W 2018 roku liderem średniej sprzedaży ogółem wśród magazyny komputerowych i o grach był miesięcznik „CD-Action”. Wszystkie pisma zanotowały spadki sprzedaży, a najwięcej stracił „PC Format” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Średnia sprzedaż ogółem magazynu „CD-Action” (Wydawnictwo Bauer) w 2018 roku wyniosła 54 398 egz., czyli o 18,83 proc. mniej niż w 2017 roku - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Z trzeciej na drugą pozycję awansował „Komputer Świat” (Ringier Axel Springer Polska). Jego średnia sprzedaż ogółem w badanym okresie wyniosła 30 682 egz., po jednak spadku o 5,02 proc. - największym w zestawieniu.

Na trzecią lokatę spadł z kolei „PC Format” (Wydawnictwo Bauer), którego średni wynik sprzedażowy w analizowanym okresie czasu zmniejszył się najbardziej w zestawieniu - o 22,50 proc. do 27 052 egz.

W grudniu 2018 roku sprzedaż ogółem lidera, czyli „CD-Action”, wyniosła 53 527 egz., po spadku względem grudnia 2017 roku o 20,29 proc.

Dalej uplasował się „Komputer Świat” (33 835 egz.; spadek o 0,52 proc.), a trzeci był „PC Format” (23 934 egz.; - 24,02 proc. - największa strata w zestawieniu.).

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Dołącz do dyskusji: „CD-Action” liderem sprzedaży w 2018 roku. „PC Format” stracił najwięcej

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sylwia
Co oznacza "CD" w nazwie magazynu?
odpowiedź
User
Luc84
Co oznacza "CD" w nazwie magazynu?
Compact Disc. CDA było chyba pierwszym pismem z dołączoną na stałe płytą CD-ROM. Potem zastąpioną przez DVD-ROM, a obecnie zdrapki.
odpowiedź
User
pytajnik
Kiedy świeższe informacje?
odpowiedź