SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„CD-Action” liderem sprzedaży w 2018 roku. „PC Format” stracił najwięcej

W 2018 roku liderem średniej sprzedaży ogółem wśród magazyny komputerowych i o grach był miesięcznik „CD-Action”. Wszystkie pisma zanotowały spadki sprzedaży, a najwięcej stracił „PC Format” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Średnia sprzedaż ogółem magazynu „CD-Action” (Wydawnictwo Bauer) w 2018 roku wyniosła 54 398 egz., czyli o 18,83 proc. mniej niż w 2017 roku - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Z trzeciej na drugą pozycję awansował „Komputer Świat” (Ringier Axel Springer Polska). Jego średnia sprzedaż ogółem w badanym okresie wyniosła 30 682 egz., po jednak spadku o 5,02 proc. - największym w zestawieniu.

Na trzecią lokatę spadł z kolei „PC Format” (Wydawnictwo Bauer), którego średni wynik sprzedażowy w analizowanym okresie czasu zmniejszył się najbardziej w zestawieniu - o 22,50 proc. do 27 052 egz.

W grudniu 2018 roku sprzedaż ogółem lidera, czyli „CD-Action”, wyniosła 53 527 egz., po spadku względem grudnia 2017 roku o 20,29 proc.

Dalej uplasował się „Komputer Świat” (33 835 egz.; spadek o 0,52 proc.), a trzeci był „PC Format” (23 934 egz.; - 24,02 proc. - największa strata w zestawieniu.).

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „CD-Action” liderem sprzedaży w 2018 roku. „PC Format” stracił najwięcej

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sylwia
Co oznacza "CD" w nazwie magazynu?
14 0
odpowiedź
User
Luc84
Co oznacza "CD" w nazwie magazynu?
Compact Disc. CDA było chyba pierwszym pismem z dołączoną na stałe płytą CD-ROM. Potem zastąpioną przez DVD-ROM, a obecnie zdrapki.
4 9
odpowiedź
User
pytajnik
Kiedy świeższe informacje?
14 0
odpowiedź
User
Szpilunia
### Dlaczego nie ma informacji o sprzedaży CD-Action za styczeń, luty oraz marzec?
13 0
odpowiedź
User
Sylwia
Jak wygląda sprzedaż magazynu CD-Action od początku roku 2019? Gdzie są zestawienia, żeby można było porównać zainteresowanie czytelników tym miesięcznikiem?
11 0
odpowiedź