SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sprzedaż PKP Cargo dopiero w 2013. Wycena 3 mld zł

Sprzedaż akcji spółki PKP Cargo odbędzie się najwcześniej w 2013 roku, wynika z wypowiedzi prezes PKP Marii Wasiak dla „Rzeczpospolitej". W 2012 roku może dojść natomiast do zbycia akcji Telekomunikacji Kolejowej i Polskich Kolei Linowych.

Sprzedaż PKP Cargo dopiero w 2013. Wycena 3 mld zł

„Lada dzień formalnie wyślemy do resortu transportu rekomendowaną przez nas krótką listę  potencjalnych inwestorów dla PKP Cargo. Liczę, że w lutym mogłoby się zacząć badanie przez wybrane firmy kondycji finansowej przewoźnika. Finalizacja transakcji nie  nastąpi wcześniej jak na początku 2013 roku" – powiedziała Wasiak w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej".

Z jej słów wynika, że zakończenie sprzedaży  Telekomunikacji Kolejowej i Polskich Kolei Linowych nastąpi w 2012 roku. „Due dilligencje w Telekomunikacji ma rozpocząć się w lutym"- powiedziała.

Według niej, w I kwartale mają  zakończyć się analizy co do zasadności wznowienia procesu prywatyzacyjnego PKP Energetyka, które miały trafić na GPW.

Natomiast ewentualna sprzedaż PKP Intercity nastąpi najpóźniej. Początek roku ma przynieść aktualizacje analizy przedprywatyzacyjnej. „Prywatyzacja PKP Intercity nie będzie szybką transakcją, nie rozpocznie się zapewnie w ciągu roku czy dwóch lat" - podsumowała prezes

Proces prywatyzacji PKP Cargo przewiduje sprzedaż 50% plus jedną akcję spółki.

Rynek wycenia PKP Cargo na ok.3 mld zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sprzedaż PKP Cargo dopiero w 2013. Wycena 3 mld zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl