SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sprzedaż smartfonów wzrosła pierwszy raz od 2 lat. Samsung przed Huawei i Apple

W III kwartale 2019 roku na świecie sprzedano ponad 366 milionów smartfonów - wynika z danych firmy badawczej Strategy Analytics.

Globalna sprzedaż smartfonów w III kwartale 2019 roku zwiększyła się o 2 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku 2018, z 359,8 miliona do 366,3 miliona sztuk. To pierwszy od dwóch lat wzrost odnotowany przez rynek.

Według Strategy Analytics, główne przyczyny powrotu rynku na ścieżkę wzrostu to: ostra rywalizacja cenowa między dostawcami oraz wprowadzane przez nich innowacje, takie jak większe wyświetlacze czy łączność 5G.

Pozycję lidera rynku zachował Samsung, który sprzedał o 8 proc. więcej smartfonów niż rok wcześniej - 78,2 miliona, a jego rynkowy udział wzrósł o 1,2 pkt. proc., do 21,3 proc.

Drugie miejsce należy do Huawei, które niespodziewanie zanotowało aż 29-proc. wzrost sprzedaży rok do roku, z 51,8 miliona do 66,7 miliona urządzeń. Dało to także wyraźny wzrost rynkowego udziału - z 14,4 proc. do 18,2 proc.

Trzecie w zestawieniu Apple sprzedało 45,6 miliona iPhone'ów, czyli o 3 proc. mniej niż przed rokiem, co przełożyło się na stratę udziału w rynku (spadek z 13 proc. do 12,4 proc.). Analitycy podkreślają jednak, że jeśli chodzi o tempo spadku, był to najlepszy kwartał Apple od zeszłego roku.

TOP 5 uzupełniają producenci z Państwa Środka - Xiaomi i Oppo. Sprzedali oni odpowiednio 32,3 miliona i 29,4 miliona smartfonów. To słabsze wyniki niż dwanaście miesięcy wcześniej - odpowiednio o 2 proc. i 6 proc.

Dołącz do dyskusji: Sprzedaż smartfonów wzrosła pierwszy raz od 2 lat. Samsung przed Huawei i Apple

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl