SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polska spółka wesprze informatyków z BBC. Liczy na ponad 20 mln funtów

Spółka zależna firmy informatycznej Spyrosoft wygrała przetarg BBC dotyczący trzyletniej współpracy w zakresie rozszerzenia zespołu inżynierów IT nadawcy. Wartość kontraktu ma przekroczyć 20 mln funtów.

Spyrosoft podał w komunikacie giełdowym, że jego spółka zależna została wybrana w dwuczęściowym przetargu. Oferta spółki została uznana za najkorzystniejszą 23 listopada, a 4 grudnia upłynął okres zawieszenia (tzw. standstill) wyników postępowania.

- Wybór przez BBC oferty złożonej przez Spyrosoft oznacza, że strony będą uprawnione do zawarcia trzyletniej umowy ramowej z opcją przedłużenia o kolejne dwa dwunastomiesięczne okresy. Przedmiotem umowy będzie świadczenie przez Spyrosoft usług w zakresie rozszerzenia zespołu inżynierów IT w BBC. Zawarcie finalnej umowy o współpracy w powyższym zakresie uzależnione jest od zaakceptowania przez strony ostatecznych warunków umowy - opisano.

Zaznaczono, że współpraca ma być realizowana w formule „time and material”, w ramach której BBC będzie ponosił opłatę za faktycznie wykonaną pracę. - Potencjał przychodu z takiej współpracy w okresie obowiązywania umowy Spyrosoft szacuje do kwoty ok. 3,5 mln GBP w pierwszym roku współpracy oraz do ok. 10 mln GBP w każdym kolejnym roku obowiązywania umowy zależnie od przydzielenia prac przez BBC - dodano.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W trzecim kwartale br. grupa kapitałowa Spyrosoft osiągnęła wzrost przychodów rok do roku z 91,46 do 105,71 mln zł przychodów, a jej zysk netto zmalał z 12,36 do 5,4 mln zł.

We wtorek w południe akcje Spyrosoftu na warszawskiej giełdzie drożały o ponad 7 proc. Przy cenie 460 zł kapitalizacja spółki wynosi 50 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Polska spółka wesprze informatyków z BBC. Liczy na ponad 20 mln funtów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl