SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Srebrne Usta 2004

Zwycięzcą plebiscytu radiowej Trójki został D. Tusk

Już po raz dziewiąty Trójka zaproponowała swoim słuchaczom słynną zabawę pod hasłem "Srebrne Usta", polegającą na wyborze najbardziej zaskakującej, zabawnej najcelniejszej wypowiedzi jednej z czołowych postaci polskiej sceny politycznej.

Zwycięzcą tegorocznej edycji plebiscytu radiowej Trójki został Donald Tusk. Drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno Marek Borowski i Tomasz Nałęcz.

Tusk został doceniony za wypowiedź: "Panie premierze - i mówię to w pana interesie - jeśli jest pan człowiekiem dobrze wychowanym i przyzwoitym, a na chwilę załóżmy, że ta ryzykowna hipoteza ma jakiekolwiek uzasadnienie, to proszę tu przyjść i przeprosić kobietę, którą pan obraził".

Tusk kierował swoje słowa do wicepremiera Jerzego Hausnera, a kobieta, o której mówił, to posłanka PO Zyta Gilowska. "Jestem lekko zażenowany tym, co powiedziałem z jednego powodu. Bo nie jest to nagroda za najbardziej eleganckie wyrażenie" - żartował Tusk, odbierając nagrodę.

Wypowiedzi polityków w formie dźwiękowej oraz pisemnej znalazły się na stronie internetowej Trójki. Były również codziennie prezentowane na antenie. Słuchacze głosowali na swoich faworytów.

Pomysł plebiscytu zrodził się na początku 1992 roku. Obradujący wówczas Sejm I kadencji obfitował w osobowości wyróżniające się niebanalnym językiem.
Dziennikarze radiowej Trójki postanowili utrwalić w pamięci słuchaczy zwroty i wyrażenia, które ze względu na swą treść nie zawsze miały szansę przejść do historii. Inicjatorzy plebiscytu mieli poza tym nadzieję, że spojrzenie z przymrużeniem oka na politykę, niekiedy brutalną i zawiłą, dobrze zrobi zarówno jej aktorom jak i obserwatorom. W myśl przysłowia "Mowa jest srebrem, a milczenie złotem" zaproponowali słuchaczom Trójki plebiscyt "SREBRNE USTA".

Srebrne Usta to jedna z corocznych najważniejszych akcji antenowych oraz wydarzenie kształtujące wizerunek Trójki jako stacji kierowanej do słuchacza inteligentnego, posiadającego poczucie humoru i zdrowy stosunek do rzeczywistości.
W poprzednich edycjach zdobywcami "Srebrnych Ust" byli: Lech Wałęsa, Jerzy Owsiak, Ewa Wachowicz, Waldemar Pawlak, Grzegorz Kołodko, Henryk Goryszewski, Zyta Gilowska oraz Renata Beger.

Symboliczną nagrodą w plebiscycie są oryginalne statuetki autorstwa Krzysztofa Brzezińskiego, w wykonane ze srebra.

Zwycięzcy plebiscytu odebrali je podczas uroczystości ogłoszenia wyników. Nagrodzono także słuchaczy biorących udział w plebiscycie.

Dołącz do dyskusji: Srebrne Usta 2004

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl