SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Stacja Rbl.tv zmieni się w Mjuzik.tv

Grupa 4fun Media planuje zmienić nazwę muzycznej stacji Rbl.tv na Mjuzik.tv. Wiązać się to będzie z dalszą modyfikacją profilu muzycznego tej telewizji.

Article

Ewa Czekała, prezes 4fun Media, w rozmowie z Wirtualnemedia.pl tłumaczy, że spółka postanowiła dokonać zmiany nazwy kanału, gdyż poprzednia prawidłowo nie odzwierciedlała zmodyfikowanej w międzyczasie zawartości programowej stacji i nie była w odpowiednim stopniu kojarzona z emitowanym kontentem muzycznym. - Co z kolei nie pozwalało osiągać oczekiwanych udziałów rynkowych - dodaje Czekała.

Rbl.tv jesienią ub.r. zmodyfikował ofertę muzyczną. Zamiast muzyki hip hop stacja zaczęła grać szeroko rozumiane popularne hity - zarówno najnowsze, jak i te sprzed kilku lat (więcej na ten temat).

To jednak nie koniec przeobrażeń tej stacji. - W najbliższym czasie profil muzyczny kanału Mjuzik.tv ulegnie zmianie, o czym będziemy na bieżąco informować - informuje prezes 4fun Media, ale szczegółów nie ujawnia.

Na zmianę nazwy stacji Rbl.tv na Mjzuik.tv zgodziła się we wtorek Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, o czym poinformował Presserwis. Na razie nie wiadomo, kiedy ta zmiana stanie się faktem. Na pewno jednak nastąpi to jeszcze w tym roku. Rebranding wesprzeć mają działania promocyjne.

Muzyczny kanał nadaje od grudnia 2009 roku i już drugi raz zmienia nazwę. Początkowo nazywał się bowiem Rebel:tv. Przekształcony w Rbl.tv został jesienią 2012 roku (poznaj szczegóły).

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że średni udział Rbl.tv w rynku w czerwcu br. wyniósł 0,04 proc. w grupie 4+ i 0,07 proc. w 16-49. Rok wcześniej było to odpowiednio 0,03 proc. i 0,06 proc.

Dołącz do dyskusji: Stacja Rbl.tv zmieni się w Mjuzik.tv

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pstv
niech częściej zmieniają format i nazwę stacji. wtedy na pewno będą osiągać zadowalające wyniki.
odpowiedź
User
pavv
Pierwsza zmiana formatu spowodowała drastyczny spadek oglądalności, później pojawił się Stars TV i dobił Rbl. Teraz nie pozostaje nic innego jak zamknąć kanał.
odpowiedź
User
Troy
Figurski nie pomóg?
odpowiedź