SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Stadion Narodowy bez zmian prowadzi działalność komercyjną

Kilka dni temu na stadionie PGE Narodowy kręcono reklamę Totalizatora Sportowego, mimo że obecnie działa tam szpital tymczasowy dla pacjentów z COVID-19. - Funkcjonowanie szpitala tymczasowego nie zablokowało możliwości prowadzenia działalności komercyjnej. Stadion jest bardzo dużym obiektem i jest w stanie w sposób bezpieczny łączyć te funkcje - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Michał Proszowski, dyrektor ds komunikacji, promocji i marketingu oraz rzecznik prasowy spółki PL2012, która zarządza stadionem.

fot. materiały prasowe Article

Od kilku miesięcy na terenie stadionu PGE Narodowy w Warszawie działa szpital tymczasowy, do którego przyjmowani są pacjenci chorzy na COVID-19.

Jak podał TVN24 kilka dni temu na jego terenie nagrywana była nowa reklama Totalizatora Sportowego - w nagraniu miało brać udział ok. 150 osób.

"Ulokowanie szpitala nie ograniczyło działalności komercyjnej tego budynku"

Michał Proszowski, dyrektor ds komunikacji, promocji i marketingu oraz rzecznik prasowy spółki PL2012, która zarządza Stadionem Narodowym przekazał w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że ulokowanie w obiekcie szpitala tymczasowego nie ograniczyło działalności komercyjnej tego budynku.

- PGE Narodowy dzięki swojej budowie ma możliwość łączenia wielu bardzo odmiennych funkcji. Łączna kubatura bryły stadionu wynosi 1 000 000 m³ (dla porównania kubatura Pałacu Kultury i nauki to 817 000 m³). Tak potężna przestrzeń umożliwia nam, w zależności od rodzaju realizacji, łączenie bądź odcinanie od siebie poszczególnych modułów. Dzięki systemowi kontroli dostępu, oddzielnym centralom wentylacji, klimatyzacji, ogrzewania, systemom bezpieczeństwa oraz całodobowej ochronie każda z wydzielonych części jest niezależna i może funkcjonować bez oddziaływania na pozostałe - wyjaśnia Proszowski.

W bryle areny jest 12 niezależnych klatek schodowych, a w każdej z nich po kilka szybów windowych. Na teren PGE Narodowego prowadzi 11 bram, w tym cztery bramy wjazdowe. - Dzięki temu jesteśmy w stanie wyznaczyć bezpieczne drogi poruszania się wszystkim użytkownikom stadionu. To wszystko pozwala nam na ciągłe prowadzenie działalności komercyjnej. Nieprzerwanie działają biura najemców PGE Narodowego, tak samo jesteśmy w stanie wynajmować przestrzenie komercyjne na potrzeby realizacji zgodnych z przepisami prawa. Aktualne regulacje pozwalają na realizację np. egzaminów, ale także planów zdjęciowych - dodaje.

Wynajmujący przestrzeń jest zobowiązany do przestrzegania aktualnych wytycznych określonych w przepisach prawa. - Bezpieczeństwo osób przebywających na PGE Narodowym jest dla nas kluczowe, dlatego skrupulatnie pilnujemy przestrzegania obostrzeń związanych z utrzymaniem reżimu sanitarnego - zaznacza Michał Proszowski. Dodaje, że przestrzeń stadionu może wynająć każda firma, nie tylko państwowe spółki.

Jedynym ograniczeniem są kwestie wynikające z aktualnego stanu pandemii, a zatem obostrzenia regulujące rodzaj spotkań, które mogą się odbywać oraz liczbę osób, które mogą w nich uczestniczyć.

PGE Narodowy kilkanaście razy w roku jest planem filmowym na potrzeby produkcji zarówno reklamowych, jak i filmowych czy serialowych. Jest to jedna z bardziej popularnych lokacji w Warszawie.

Dołącz do dyskusji: Stadion Narodowy bez zmian prowadzi działalność komercyjną

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
VHS
Niech Pan dyrektor może pochwali się ile firm zrezygnowało z powierzchni biznesowych i ile musiał wypłacić odszkodowań.
2 0
odpowiedź
User
Wadi
Niech Pan dyrektor może pochwali się ile firm zrezygnowało z powierzchni biznesowych i ile musiał wypłacić odszkodowań.
umowy były tak napisane, że niestety żadna nie miała tego komfortu. Wszystkie były zmuszone zostać i dalej płacić normalną stawkę.
2 0
odpowiedź