SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Stan służby zdrowia jest zły lub bardzo zły"

Według sondażu TNS OBOP, 40 proc. Polaków uważa, że system opieki zdrowotnej jest zły lub też bardzo zły (28 proc.).

O tym, że w służbie zdrowia dzieje się dobrze przekonanych jest 26 proc., a bardzo dobrze - 1 proc. badanych.

Zdaniem 70 proc. respondentów, kraj na takim poziomie rozwoju gospodarczego jak Polska, stać na wyraźnie lepszy poziom opieki zdrowotnej niż obecny. 21 proc. badanych jest przeciwnego zdania.

Na pytanie, czy politycy wiedzą co trzeba zrobić, żeby wyraźnie poprawić poziom opieki zdrowotnej w Polsce, 38 proc. mówi, że wie to rząd, a 40 proc. mówi, że wie to opozycja. Zdaniem 36 proc. nie wie tego ani rząd ani opozycja. W opinii 58 proc. badanych pensje lekarzy, w porównaniu z wynagrodzeniem za pracę innych grup zawodowych, są za niskie, według 27 proc. - odpowiednie, a 6 proc. uważa je za zbyt wysokie.

Na pytanie, czy badany byłby za wprowadzeniem obowiązkowych kilkuzłotowych opłat za każde skorzystanie z opieki lekarskiej, gdyby opłaty te miałyby być przeznaczone na podwyżki płac lekarzy, 66 proc. odpowiedziało, że jest przeciw takiej opłacie. 27 proc. respondentów było za.

Sondaż przeprowadzono w dniach 10-14 maja 2007 r. na ogólnopolskiej, losowej i reprezentatywnej próbie 1003 mieszkańców Polski powyżej 15 roku życia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Stan służby zdrowia jest zły lub bardzo zły"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl