SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Starcom przejmuje od Initiative obsługę Banku Millennium

Dom mediowy Starcom (Publicis Media) wygrał przetarg na obsługę mediową Banku Millennium, dotychczasowego klienta Initiative Warszawa (IPG Mediabrands).

Article

Starcom zajmie się planowaniem i zakupem mediów do kampanii Banku Millennium. Biuro prasowe banku nie odpowiedziało nam, na jak długo została zawarta umowa z wybraną agencją ani jakie inne agencje brały udział w postępowaniu.

Wybór Starcomu oznacza zakończenie współpracy z domem mediowym Initiative Warszawa, z którym bank współpracował od wielu lat.

W połowie roku Bank Millennium przejął za 5,6 mld sł eurobank, którego obsługą budżetu mediowego przez wiele lat zajmował się właśnie wybrany teraz Starcom.

W listopadzie marka eurobank zniknęła z rynku, co komunikowano w kampanii z udziałem Radka Kotarskiego (dotychczasowego bohatera reklam Banku Millennium) i Piotra Adamczyka, który od dawna reklamował eurobank. 

Piotr Adamczyk nie będzie jednak występował w kolejnych reklamach Banku Millennium, ich bohaterem tak jak przez minione pięć lat będzie Radosław Kotarski. - W tym momencie nie planujemy innej kampanii z udziałem Piotra Adamczyka - przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl Beata Krupińska, dyrektor departamentu komunikacji marketingowej w Banku Millennium.

Tę kampanię przygotowały pracujące dotychczas dla Banku Millennium agencja Z Change Serviceplan (kreacja) oraz domy mediowe Initiative Media Warszawa i Carat Poland (planowanie i zakup mediów).

Koniec marki eurobank

11 listopada skończyła się fuzja operacyjna Banku Millennium z eurobankiem, przejętym w połowie br. Klienci obu zostali przeniesieni do jednego systemu bankowego opartego na obecnym systemie Banku Millennium. Natomiast wszystkie oddziały dotychczasowej sieci własnej i franczyzowej eurobanku zostały wyposażone w materiały marketingowe obowiązujące w oddziałach Banku Millennium. Tym samym marka eurobank po 16 latach obecności znika z rynku .Zadebiutowała w 2003 roku, po kupnie Banku Społem przez spółkę Mariusza Łukasiewicza oraz połączeniu jej z Bankiem Wschodnim. W 2005 roku, po śmierci Łukasiewicza, eurobank został przejęty przez Société Générale. Piotr Adamczyk w reklamach eurobanku występował od połowy 2012 roku, ostatnio przez ponad rok na drugim planie, bo głównymi bohaterami była trójka zabawnych wampirów.

Bank Millennium w trzech kwartałach br. wydał na marketing 51,72 mln zł, o 34,7 proc. więcej niż rok wcześniej. Bank ma obecnie ponad 2 mln aktywnych klientów detalicznych, z których 1,2 mln korzysta z jego aplikacji i serwisu mobilnego.

Pod koniec listopada do grona klientów Starcomu dołączyły banki z Grupy Santander: Santander Bank Polska i Santander Consumer Bank

Dołącz do dyskusji: Starcom przejmuje od Initiative obsługę Banku Millennium

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sart
Najpierw STS, teraz Millennium, coś ten team Initiative nie daje rady.
7 4
odpowiedź
User
kaka
Najpierw STS, teraz Millennium, coś ten team Initiative nie daje rady.

STS nigdy nie był klientem Initiative.
6 4
odpowiedź