SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Startuje Program "Facebook pomaga w Rozwoju" z bezpłatnymi kursami online

Przestrzeń from Facebook we współpracy z Pracuj.pl, Harvard Business Review oraz Mamopracuj.pl uruchomił platformę z bezpłatnymi kursami online. Zainteresowani znajdą tam kursy z zakresu marketingu społecznościowego, bezpieczeństwa w sieci, analizy danych czy porady ekspertów z zakresu budowania kariery.

Article

Nowy program szkoleniowy „Facebook pomaga w Rozwoju” uruchomiony przez Przestrzeń from Facebook wspólnie z partnerami ma umożliwić zdobycie cyfrowych umiejętności, przydatnych dla osób, które chcą dopiero rozpocząć swoją karierę lub zmienić profil działalności. Na platformie rozwój.fb.com można znaleźć darmowe kursy z zakresu tworzenia CV, radzenia sobie na rynku pracy czy marketingu internetowego.

Na platformie można realizować krótkie lekcje, które możliwe są do rozwiązania zarówno na komputerze, jak i smartfonie czy tablecie. Ponadto użytkownicy  mogą tam znaleźć porady ekspertów oraz praktyków z zespołu Facebooka oraz wiedzę z zakresu cyfrowych kompetencji. Serwis ma być z czasem rozwijany, w ciągu najbliższych miesięcy mają pojawić się na nim kolejne kursy.

Jakub Turowski z zespołu Facebooka podkreśla, że 72 proc. managerów jest zdania, że to kompetencje cyfrowe są ważne w procesie rekrutacji.

- Ważniejsze nawet niż to, jaką szkołę ukończył kandydat. Widzimy, że podnoszenie kompetencji cyfrowych jest niezbędne, dlatego to jeden z naszych głównych celów w działaniu „Przestrzeni” – tłumaczy.

Na platformie dzięki współpracy z Pracuj.pl, użytkownicy którzy będą chcieli zdobyć umiejętności w konkretnym obszarze znajdą pod konkretnym kursem specjalnie dobrane do niego oferty pracy.

Obecnie na platformie dostępne są kursy: Marketing cyfrowy: pierwsze kroki; Marketing cyfrowy: idź dalej; Twoja kariera: jak znaleźć pracę; Twoja kariera: zabłyśnij w pracy.

Przestrzeń from Facebook została uruchomiona rok temu – w maju 2018 roku, od tego czasu odbyło się w niej ponad 350 wydarzeń na których obecnych było ok. 15 tys. gości. W tym czasie współpracowano z ponad 100 partnerów: organizacjami społecznymi, instytucjami publicznymi i edukacyjnymi.

Dołącz do dyskusji: Startuje Program "Facebook pomaga w Rozwoju" z bezpłatnymi kursami online

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl