SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Startuje program Nabór, Ocena i Selekcja. TVP szuka oryginalnych pomysłów na seriale

W Telewizji Polskiej wystartował program Nabór, Ocena i Selekcja (NOS), w ramach którego nadawca publiczny będzie przyjmował projekty serialowe. Wybrane scenariusze zostaną zrealizowane i trafią do anten TVP.

Article

O tym, że Telewizja Polska opracowuje strategię pracy nad autorskimi projektami, które mają być w przyszłości realizowane przez nadawcę, portal Wirtualnemedia.pl informował jako pierwszy w lutym br.

W poniedziałek 6 czerwca wystartował program Nabór, Ocena i Selekcja (NOS), którym kieruje Wojciech Hoflik, szef Agencji Filmu, Serialu i Teatru Telewizji. W pierwszej fazie tego programu Telewizja Polska rozpoczęła przyjmowanie projektów scenariuszowych seriali.

Aby zdefiniować pasma serialowe w poszczególnych antenach oraz sprecyzować, jakie wymogi gatunkowe muszą spełnić poszukiwane projekty scenariuszowe, Biuro Koordynacji Programowej i Agencja Produkcji Telewizyjnej i Filmowej przeprowadziły analizę ramówek anten TVP pod kątem potrzeb i możliwości kanałów. TVP poszukuje m.in. serialu dla kobiet czy projektów telenowel.

Propozycje seriali można zgłaszać przez 30 dni, czyli do 5 lipca włącznie, poprzez stronę internetową nos.tvp.pl. Projekty muszą spełniać wymogi formalne takie jak np. złożenie w terminie storyline serialu, treatmentów sześciu i scenariuszy dwóch odcinków oraz poświadczenie posiadania praw do składanego pomysłu.

Po starcie naboru pomysły serialowe spełniające wymogi formalne trafiają do systemu rejestracji. Wszystkie projekty zarejestrowane w bazie danych zostaną poddane niezależnej ocenie eksperckiej. Do zespołów eksperckich zaproszeni zostali reprezentanci środowisk twórczych i akademickich, przedstawiciele instytucji kultury oraz znawcy, analitycy i praktycy rynku telewizyjnego.

Eksperci są wyposażeni w kompleksowe formularze ocen, a oceny przez nich wystawiane będą punktowe i opisowe. Po analizie ocen ekspertów nastąpi ogłoszenie listy tych projektów, które przeszły do następnego etapu. Każdy z aplikujących będzie miał dostęp do dokumentacji oceny. TVP na razie nie ujawnia składu ekspertów.

Kolejny etap to oficjalny pitching projektów, czyli możliwość bezpośredniego dialogu komisji z autorami wybranych projektów. Wybrany zostaje najlepszy projekt w każdej z ogłoszonych kategorii. Właścicielom wybranych projektów zostanie zaproponowane podpisanie umowy na development. W efekcie udanego developmentu projekty zostaną skierowane do produkcji. Oficjalny protokół wyboru zostanie opublikowany na stronach TVP.

Jak podaje Telewizja Polska, wszystkie oceniane w ramach NOS projekty - zarówno te składane przez firmy producenckie, jak i przez prywatnych twórców - są równouprawnione.

>>> Zobacz wyniki oglądalności seriali TVP

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Startuje program Nabór, Ocena i Selekcja. TVP szuka oryginalnych pomysłów na seriale

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ała
Mam pomysł, mam pomysł! Serial: Życie i Dzieła Słońca Żoliborza.
21 15
odpowiedź
User
true detective
Detektywi badają tajemniczą sprawę Srebrnej i Telegrafu. Znikają w ostatnim odcinku, ale ostanie kadry zostawiają szansę na następny sezon, w niebie.
12 10
odpowiedź
User
Szomeur
Życie i upadek Kaczora Donalda. Ja bym chętnie obejrzał właśnie taki serial...
11 9
odpowiedź
User
Dobry Anniołek
O przeszłości Janusza Tracza
15 8
odpowiedź
User
Janusz Tracz
Tracz is comming
11 8
odpowiedź