SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Startup Pergamin dostaje 3 miliony złotych finansowania na rozwój. Inwestorami JR Holding i Nunatak Capital

Pergamin, firma zajmująca się automatyzacją pracy z umowami i innymi dokumentami prawnymi, pozyskał 3 mln złotych w rundzie seed od JR Holding i Nunatak Capital. Pergamin wykorzysta nowe środki na rozbudowę produktu o funkcje analizy danych z wykorzystaniem AI oraz pozyskiwanie klientów w sektorze Enterprise.

Założyciele Pergamin: Antoni Wędzikowski - CMO, Jakub Barwaniec - CEO i Piotr Łuczak - CCOArticle

Pergamin to polski startup, który umożliwia cyfrowe zarządzanie umowami w oparciu o dane (data-driven contract management). Narzędzie pozwala na zautomatyzowane tworzenie, negocjowanie, elektroniczne podpisywanie i przechowywanie umów, a także wymianę danych i integrację z innymi narzędziami.

Czytaj także: Estoński start-up Rendin zajmie się w Polsce wynajmem długoterminowym, pozyskał 1,2 mln euro od inwestorów

Użytkownicy aplikacji mogą między innymi łatwo zweryfikować dane kontrahentów w zewnętrznych bazach (np. REGON), czy automatycznie przekazywać lub pobierać informacje z systemów CRM lub wspomagających procesy HR. Wbudowany podpis elektroniczny sprawia, że proces zawierania umowy odbywa się całkowicie cyfrowo i nie wymaga druku, ani wysyłki dokumentów pocztą.

Z usług Pergaminu korzysta obecnie 10 tys. użytkowników i ponad 150 firm – zarówno dużych korporacji, jak i spółek z sektora MŚP. Klienci startupu to m.in. Echo Investment, Atrium European Real Estate, Profitowi, Kross, Grupa ANG, Going. (Grupa Empik). Pergamin uczestniczy też w programie akceleracyjnym Accelpoint, realizując projekt dla Santander Bank Polska.

3 mln złotych na rozwój

Teraz Pergamin pozyskał 3 mln zł w rundzie seed, której przewodziła spółka inwestycyjna JR Holding ASI. W rundzie wziął też udział dotychczasowy inwestor, fundusz Nunatak Capital. Pozyskane środki przeznaczone zostaną przede wszystkim na dalszy rozwój produktu, m.in. rozbudowę funkcji opartych o analizę danych i uczenie maszynowe, wzmocnienie zespołu (m.in. o specjalistów od produktu i deweloperów) oraz marketing i sprzedaż.

- Włączenie do naszego portfela inwestycyjnego spółki Pergamin wpisuje się w realizację strategii rozwoju JR Holding ASI, która zakłada inwestycje w projekty z obszaru Digital Business - wyjaśnia Artur Jedynak, prezes zarządu spółki KBJ odpowiedzialnej za rozwój obszaru Digital Business JR Holding. - Z naszych analiz wynika, że zarówno branża nowoczesnych usług dla biznesu opartych na automatyzacji i AI, jak również innowacyjny produkt stworzony przez Pergamin, dają solidne podstawy do dalszego rozwoju spółki i osiągnięcia wysokiego wzrostu skali biznesu.

Pergamin podkreśla, że firmy tracą pieniądze przez nieefektywne procedury i brak automatyzacji rutynowych, powtarzalnych procesów.

- W związku z Covid -19 tryb pracy zdalnej stał się „nową normalnością”, a firmy musiały przyspieszyć proces cyfryzacji – podkreśla Jakub Barwaniec, CEO i jeden z założycieli Pergaminu. - Pergamin odpowiada na te potrzeby skracając proces przygotowania umowy i ułatwiając negocjacje. W efekcie pozwalamy zwiększyć kontrolę nad procesem i poprawić jakość przygotowywanych dokumentów ograniczając liczbę błędów. Cały czas stawiamy na nasze podstawowe wartości: łatwość obsługi i bezpieczeństwo. Wierzymy, że w niedługim czasie narzędzia takie jak Pergamin, czyli tworzone w podejściu data-driven, staną się podstawą funkcjonowania każdej firmy.

Czytaj także: Michał Gwiazdowski, Brainly: w 2020 roku zaskoczyła nas nowa grupa użytkowników - to rodzice

Z usług Pergaminu korzysta obecnie 10 tys. użytkowników i ponad 150 firm. Klienci startupu to m.in. Echo Investment, Atrium European Real Estate, Profitowi, Kross, Grupa ANG, Going. (Grupa Empik). Pergamin uczestniczy też w programie akceleracyjnym Accelpoint, realizując projekt dla Santander Bank Polska.

Dołącz do dyskusji: Startup Pergamin dostaje 3 miliony złotych finansowania na rozwój. Inwestorami JR Holding i Nunatak Capital

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl