SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Stefan Szczepłek po pół wieku kończy karierę. "Dziękuję, wystarczy"

Dziennikarz sportowy Stefan Szczepłek ogłosił, że po 50 latach pracy dziennikarskiej przyszedł czas na jej koniec. Jak jednak dodał, praca to jego hobby i „nie da się jej tak nagle zakończyć. Ale znacznie ograniczyć – jak najbardziej”.

Stefan Szczepłek, fot. akpaArticle

Stefan Szczepłek o swojej decyzji poinformował we wtorek na Facebooku. Przypomniał we wpisie, że jego pierwszy tekst podpisany imieniem nazwiskiem ukazał się równo 50 lat temu – 30 maja 1973 roku w „Sztandarze Młodych”. „Od tamtej pory liczę sobie staż pracy dziennikarskiej. Pięćdziesiąt lat to dobry moment, żeby powiedzieć: dziękuję, wystarczy” - stwierdził.

„Miałem szczęście, że na ogół trafiałem na kompetentnych i przyzwoitych szefów. Mimo że pracowałem w dwóch ustrojach nikt mi nigdy nie mówił co i jak mam pisać. Ale, być może największą wartością jest to, że ci, o których pisałem wczoraj i pół wieku temu chcą jeszcze ze mną rozmawiać. Mam dzięki temu znajomych w całej Polsce” - dodał Szczepłek.

Gdybym dziś zaczynał pracę dziennikarską, nie doczekałbym żadnego jubileuszu. Szybko by mnie wyrzucono, bo wiedza, jaką sam zdobywałem jest w internecie, nie potrafiłbym znaleźć żadnej sensacji ani - tym bardziej - jej wymyślić” - zaznaczył.

Jak jednak dodał na końcu: „Praca była moim hobby, więc nie da się jej tak nagle zakończyć. Ale znacznie ograniczyć - jak najbardziej”.

Urodzony w 1949 roku Szczepłek już w 2014 roku przeszedł na emeryturę, ale w dalszym ciągu publikował komentarze. Od 1999 roku pracował w „Rzeczpospolitej”, gdzie był zastępcą kierownika działu sportowego. W przeszłości związany był z „Piłką Nożną”, „Życiem Warszawy” i Telewizją Polską. Autor książek o historii futbolu, m.in. „Deyna, Legia i tamte czasy” czy „Mecze polskich spraw”.

Mirosław Żukowski też przeszedł na emeryturę

Niedawno z „Rzeczpospolitą” po 32 latach pracy pożegnał się kierownik jej działu sportowego Mirosław Żukowski. Dziennikarz również przeszedł na emeryturę, ale dalej współpracuje z tytułem.

W ostatnich latach na emeryturę przeszli także inni znani dziennikarze sportowi. W połowie ub.r. z Polskim Radiem rozstał się Andrzej Janisz (ze słuchaczami pożegnał się w czasie meczu piłkarskiej reprezentacji Polski), a od jesieni 2021 roku na emeryturze jest Dariusz Szpakowski (komentował potem wybrane mecze, m.in. finał piłkarskiego mundialu pod koniec ub.r.).

Według danych Polskich Badań Czytelnictwa w czwartym kwartale ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Rzeczpospolitej” wynosiła 34 192 egz.

Dołącz do dyskusji: Stefan Szczepłek po pół wieku kończy karierę. "Dziękuję, wystarczy"

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PIŁKA
mag słowa i bank wiedzy
odpowiedź
User
system
Prawdziwy dziennikarz, klasa człowiek
odpowiedź
User
Adrian
Stefan "spocona koszula" będzie teraz moralizował na blogu?
odpowiedź