SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Stephen Adler odchodzi ze stanowiska naczelnego Reutersa na emeryturę

Po 10 latach kierowania Reutersem Stephen Adler postanowił odejść ze stanowiska redaktora naczelnego w agencji. Menedżer zamierza zająć się działalnością w obronie wolności dziennikarstwa i poprawiania standardów w branży. Na razie nie wiadomo kto zastąpi Adlera, trwają poszukiwania odpowiedniego kandydata.

Reuters to najstarsza agencja informacyjna na świecie, została założona w 1851 r. W 2008 r. Reuters został przejęty przez koncern Thomson Corporation, w wyniku czego powstała firma Thomson Reuters.

W trzecim kwartale 2020 r. Thomson Reuters zanotowała wzrost przychodów o 2 proc. Z kolei zysk operacyjny spółki zwiększył się o 21 proc. Agencja Reuters osiągnęła przychody na poziomie 154 mln dol.

Stephen Adler odchodzi z Reutersa

Teraz poinformowano o zmianie personalnej w kierownictwie Reutersa. W kwietniu 2021 r. ze stanowiska redaktora naczelnego agencji odchodzi Stephen Adler, ma przejść na emeryturę.

Czytaj także: Axel Springer zainteresowany przejęciem agencji Reuters. Na razie brak porozumienia

Adler przeszedł do Thomson Reuters w 2010 r. i był jednym z wiceprezesów w firmie. W kolejnym roku otrzymał stanowisko redaktora naczelnego agencji Reuters. Wcześniej Adler był m.in. dziennikarzem i wydawcą w „The Wall Street Journal”, a także redaktorem naczelnym BusinessWeek.

Pod kierownictwem Adlera Reuters znacznie usprawnił swoją działalność, także w obszarze cyfrowym. Agencja była w tym okresie wielokrotnie wyróżniana, otrzymała m.in. 7 nagród Pulitzera.

Adler zapowiada, że po odejściu za stanowiska zajmie się kwestiami związanymi z wolnością mediów oraz podwyższaniem jakości dziennikarstwa pracując w przeznaczonych do tego organizacjach non-profit.

Czytaj także: Były szef Nielsena pokieruje koncernem Thomson Reuters. Zastąpi odchodzącego Jima Smitha

Thomson Reuters zapowiada, że obecnie poszukuje następcy na stanowisko opuszczane przez Adlera. Kandydatury mają być znane w ciągu kilku nadchodzących tygodni.

Dołącz do dyskusji: Stephen Adler odchodzi ze stanowiska naczelnego Reutersa na emeryturę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl