SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Steven Bandrowczak dyrektorem generalnym Xerox

Steven Bandrowczak został powołany przez radę dyrektorów Xerox na stanowisko dyrektora generalnego.

Steven Bandrowczak (fot. materiały prasowe) Article

Steven Bandrowczak dołączył do Xerox w 2018 roku jako prezes i dyrektor operacyjny firmy, a po śmierci Johna Visentina, w czerwcu 2022 roku, pełnił funkcję tymczasowego dyrektora generalnego.

Jako prezes i dyrektor operacyjny Bandrowczak był odpowiedzialny za opracowanie i realizację globalnej strategii dla działów oprogramowania i innowacji Xerox oraz za funkcje wsparcia biznesowego firmy, w tym strategii biznesowej, dostarczania produktów i usług, rozliczeń z klientami i technologii informatycznych. Bandrowczak był przy tym prezesem Xerox Holdings Corporation i prezesem CareAR.

- Steve ma na swoim koncie wiele sukcesów w osiąganiu wyników, dzięki wykorzystaniu platform cyfrowych, w celu zwiększenia udziału w rynku i rentowności. Nieustannie stawał na wysokości zadania, wykazywał się umiejętnością przewodzenia firmy z pasją i empatią, kiedy Xerox najbardziej go potrzebował. Zarząd jest w pełni przekonany, że Steve jest właściwym liderem, który poprowadzi Xerox do realizacji celów - powiedział cytowany w komunikacie James Nelson, prezes zarządu Xerox.

- Jestem zaszczycony decyzją zarządu o powołaniu mnie na stanowisko dyrektora generalnego. Widzę ogromny potencjał w naszej firmie. Jestem dumny, że mogę współpracować ze wszystkimi moimi kolegami z Xerox i wspólnie budować jej lepszą przyszłość - powiedział Steven Bandrowczak.

Steven Bandrowczak dołączył do Xerox w 2018 roku z Alight Solutions, gdzie był dyrektorem operacyjnym i dyrektorem ds. Informatyki odpowiedzialnym za globalny łańcuch dostaw firmy, usługi wspólne, rozwój produktów, biuro transformacji, zobowiązania, strategię i operacje IT, zarządzanie ryzykiem korporacyjnym i nieruchomości.

Przed rozpoczęciem pracy w Alight Solutions Steven był prezesem Telecommunication Media and Technology w Sutherland Global Services. Wcześniej pełnił funkcję starszego wiceprezesa ds. globalnych usług biznesowych w Hewlett-Packard, gdzie przekształcił organizację usług wspólnych, zatrudniającą 16 000 pracowników, w wysoce wydajną działalność z naciskiem na automatyzację, analitykę biznesową i optymalizację pracy. Ponadto Bandrowczak kierował praktyką outsourcingu procesów biznesowych (BPO) w Enterprise Services Group.

Podczas swojej kariery Steven zajmował wysokie stanowiska kierownicze w różnych globalnych firmach o wartości wielu miliardów dolarów, w tym Avaya, Nortel, Lenovo, DHL i Avnet.

Amerykański Xerox to jeden z największych na świecie dostawców cyfrowych drukarek oraz usług outsourcingu druku, zarządzania dokumentami i procesami back office. Firma w 1959 roku wprowadziła na rynek fotokopiarki.

Dołącz do dyskusji: Steven Bandrowczak dyrektorem generalnym Xerox

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl