SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Stopa bezrobocia wzrosła w listopadzie do poziomu 11,8 proc.

Stopa bezrobocia na koniec listopada 2010 roku wyniosła 11,8%, czyli wzrosła o 0,3 pp. wobec poprzedniego miesiąca i wobec 11,4% rok wcześniej, podało w czwartek Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej (MPiPS), powołując się na dane z urzędów pracy.

Stopa bezrobocia wzrosła w listopadzie do poziomu 11,8 proc.

"Według wstępnych, szacunkowych danych stopa bezrobocia rejestrowanego (na podstawie danych z urzędów pracy) wyniosła w listopadzie 11,8% i w porównaniu do miesiąca poprzedniego wzrosła o 0,3 punktu procentowego. W analogicznym okresie ub. roku odnotowano identyczny wzrost stopy bezrobocia (z poziomu 11,1 proc. do 11,4%)" - głosi komunikat. 

Liczba bezrobotnych w końcu listopada wyniosła 1.861 tys. osób (na podstawie meldunków nadesłanych przez wojewódzkie urzędy pracy) i w porównaniu do końca października 2010 wzrosła o 42,4 tys. osób (2,3%).

"W listopadzie kończą się prace sezonowe w budownictwie, leśnictwie, ogrodnictwie. Wśród rejestrujących się bezrobotnych były także osoby zwalniane z zakładów pracy na podstawie wcześniejszych, zgłaszanych przez pracodawców zwolnień grupowych oraz pracownicy z mniejszych zakładów pracy, z którymi pracodawcy nie zdecydowali się przedłużyć umów zawartych na czas określony" - czytamy dalej w komunikacie.

MPiPS zauważa także, że liczba wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej zgłoszonych przez pracodawców do urzędów pracy wyniosła 60,8 tys. i w porównaniu do października 2010 spadła o 28 tys. (o 31,6%). Pracodawcy zgłosili o 20,9 tys. mniej ofert pracy niż w październiku 2009 - spadek wyniósł 27,6%).

Projekt ustawy budżetowej na 2011 rok przewiduje, że wskaźnik ten wyniesie na koniec br. 12,3%, a na koniec 2011 roku - 9,9%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Stopa bezrobocia wzrosła w listopadzie do poziomu 11,8 proc.

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
intervojager
Za rok będzie gorze,j dalej proszę popierać PO, PiS, SLD, partię Palikota i PSL......
odpowiedź
User
T.M.
Dobra to na kogo głosować???? Kto jest tym ideałem???? Kto????
odpowiedź