SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Stopklatka będzie mogła nadawać przez kolejne 10 lat

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedłużyła o kolejne 10 lat koncesję naziemną dla stacji filmowej Stopklatka (Grupa Kino Polska). Jej dotychczasowa koncesja wygasa w październiku przyszłego roku. Decyzja zapadła na środowym posiedzeniu regulatora.

fot. materiały prasowefot. materiały prasowe

- KRRiT rozstrzygnęła wniosek w sprawie udzielenia koncesji na kolejne 10 lat spółce Stopklatka S.A. na program telewizyjny o charakterze wyspecjalizowanym filmowym, rozpowszechniany w sposób rozsiewczy satelitarny i cyfrowy naziemny (MUX-1) pod nazwą Stopklatka - poinformowała Wirtualnemedia.pl Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa KRRiT.

Stopklatka zaczęła nadawać w 2014 r., a dotychczasowa koncesja wygasa w październiku przyszłego roku. KRRiT zdecydowała się zatem ją przedłużyć 10 miesięcy przed upływem tego terminu.

Kanał Stopklatka dostępny jest na pierwszym multipleksie telewizji cyfrowej. Początkowo jego właścicielem poza Kino Polska TV była Agora, która w 2018 r. odsprzedała drugiemu udziałowcy swoje udziały. Stacja nadaje filmy i seriale. Z danych Nielsena wynika, że kanał Stopklatka miał w listopadzie br. 1,09 proc. udziału w rynku telewizyjnym.

W listopadzie KRRiT przedłużyła na kolejne 10 lat koncesje satelitarne dla kanałów Polsat Seriale, Polsat Sport Fight i Kino Polska. Koncesje dwóch pierwszych wygasały w październiku 2023 r., a trzeciej stacji - w grudniu 2023 r.

HGTV cały czas czeka na przedłużenie koncesji

KRRiT nie spieszy się natomiast z wydaniem koncesji dla kanału satelitarnego HGTV, którego koncesja wygasa zdecydowanie szybciej, bo w czerwcu 2023 r. Chociaż wniosek o rekoncesję wpłynął w czerwcu br., to na razie regulator nie zajął się z nim, chociaż pod koniec października rzeczniczka prasowa KRRiT informowała nas, że nastąpi to na jednym z najbliższych posiedzeń regulatora.

Kanał HGTV Polska należy do TVN Warner Bros. Discovery. Nadawca ten w przeszłości miał problemy z przedłużeniem koncesji dla stacji TVN24 i TVN7 - KRRiT przedłużyła im możliwość nadawania na krótko przed wygaśnięciem poprzednich koncesji.

Kto zasiada w obecnym składzie KRRiT?

10 października przewodniczącym KRRiT został Maciej Świrski, a wiceprzewodniczącą Agnieszka Glapiak. Oboje zostali wybrani do Rady przez Sejm głosami Prawa i Sprawiedliwości. Senat wybrał do Rady prof. Tadeusza Kowalskiego, medioznawcę z Uniwersytetu Warszawskiego. Prezydent Andrzej Duda wskazał natomiast byłą szefową „Wiadomości” TVP1 Marzenę Paczuską oraz dr hab. Hannę Karp z toruńskiej uczelni ojca Tadeusza Rydzyka.

Dołącz do dyskusji: Stopklatka będzie mogła nadawać przez kolejne 10 lat

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
J
Ciekawy merytorycznie artykuł ale zawierający zbyt wiele błędów gramatycznych.
odpowiedź
User
To już nie to
Coraz mniej filmów.
odpowiedź
User
Z
Ciekawy merytorycznie artykuł ale zawierający zbyt wiele błędów gramatycznych.


Koncesję przyznaje się i przedłuża komuś a nie dla kogoś.
odpowiedź