SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza życzy na billboardach „Tęczowych świąt! Trzymajmy się razem”

Od 17 do 31 grudnia na ulicach 24 polskich miast zawisną nasze tęczowe billboardy z życzeniami "Tęczowych świąt!" i wezwaniem "Trzymajmy się razem". To akcja Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza, która ma wesprzeć osoby LGBT+ w okresie świątecznym.

Article

To już druga edycja akcji „Tęczowych świąt! Trzymajmy się razem”. Poza dużymi ośrodkami takimi jak Kraków, Łódź, Poznań, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław, billboardy zawisną także m.in. w Gliwicach, Jaworznie, Lublinie, Radomiu, Rybniku i Sosnowcu. Łącznie plakaty z tęczowymi życzeniami pojawią się w 24 polskich miastach.

- Ten rok był wyjątkowo trudny dla osób LGBT+ żyjących w Polsce. Byliśmy na celowniku mediów publicznych, polityków z obozu władzy, fundamentalistycznych organizacji i hierarchów kościoła katolickiego. Dodajmy do tego brutalność policji wobec pokojowych demonstracji i maluje nam się bardzo ciężkie podsumowanie ostatnich 12 miesięcy – wyjaśnia Ola Kaczorek, osoba współprzewodnicząca Miłość Nie Wyklucza. - Ten czas pokazał jednak też coś dobrego – udowodnił, że jako społeczność potrafimy sobie pomagać, występować we wzajemnej obronie i po ludzku wspierać, zgodnie z hasłem współorganizowanej przez nas sierpniowej demonstracji solidarnościowej „nigdy nie będziesz szła sama” - dodaje.

Akcja służy też zebraniu podpisów po apelem

Plakaty i billboardy są również wezwaniem do podpisania apelu "Chcę lepszej Polski", w którym zebrane są wszystkie najważniejsze postulaty społeczności LGBT+.

Apel trafi do polityków i polityczek opozycji jako lista rozwiązań legislacyjnych, które powinny znaleźć się w programach ich partii.

Dlatego akcja billboardowa służy także wyrażeniu sprzeciwu wobec tych słów oraz zebraniu podpisów pod apelem "Zróbmy sobie lepszą Polskę". Podpisy pod apelem można złożyć poprzez stronę internetową - www.chcelepszejpolski.pl.

- Wierzymy, że wspólnie ze wszystkimi ludźmi, którzy chcą bezpiecznej Polski bez polityki nienawiści, medialnych kozłów ofiarnych i szczucia na słabszych, możemy zmienić nasz kraj na lepsze - wyjaśnia Hubert Sobecki, współprzewodniczący Miłość Nie Wyklucza. - To nie wydarzy się jutro ani pojutrze, ale gdy tacy lub inni politycy będą prezentować swoje programy i wizje przyszłości, zaniesiemy im ten apel i pokażemy, że bezpieczeństwo wszystkich rodzin, również tych zakładanych przez pary osób tej samej płci, ochrona przed przemocą w szkole i na ulicy czy prawa osób transpłciowych to nie są żadne zagrożenia czy „tematy zastępcze”. To norma krajów Unii Europejskiej, do której powinniśmy dążyć, bo tego potrzebują ludzie, żeby normalnie żyć i nie musieć wyjeżdżać z Polski. Alternatywne wzorce mamy bardzo blisko, bo u naszych wschodnich sąsiadów, ale takiej Polski – mam nadzieję – jednak nie chcemy.

Dołącz do dyskusji: Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza życzy na billboardach „Tęczowych świąt! Trzymajmy się razem”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
.
Gdzie można je znaleźć w Łodzi? 😍
2 9
odpowiedź