SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Strony główne: Onet wyprzedził WP.pl, Gazeta.pl przed Interią

Wśród stron głównych największych portali horyzontalnych na pozycję lidera awansował Onet.pl, wyprzedzając WP.pl. Natomiast strona główna Gazeta.pl miała więcej użytkowników niż analogiczna witryna Interii.

Dane z badania Mediapanel opracowane przez Wirtualnemedia.pl pokazują, że w lipcu br. strona główna Onetu (Ringier Axel Springer Polska) zanotowała 12,47 mln użytkowników i 43,12 proc. zasięgu, natomiast analogiczna witryna WP.pl (Grupa Wirtualna Polska) miała 11,87 mln odwiedzających i 41,05 proc. zasięgu.

Onet pierwszy raz od ponad roku wyprzedził WP.pl w tej statystyce. Dane z czerwca są niedostępne, ponieważ w badaniu Mediapanel wprowadzono zmiany w kategoriach tematycznych, natomiast we wcześniejszych miesiącach strona główna WP.pl utrzymywała znaczącą przewagę nad konkurentką z Onetu. Przykładowo w marcu br. pierwsza witryna miała 13,16 mln użytkowników, a druga - 12,43 mln, w lutym br. było to odpowiednio 12,63 i 12,2 mln, a w styczniu - 12,71 i 12,57 mln.

O trzecie miejsce od wielu miesięcy rywalizują strony główne Gazeta.pl (Agora) i Interii (grupa Cyfrowy Polsat). W lipcu br. ta pierwsza zanotowała 6,1 mln internautów i 21,11 proc. zasięgu, a ta druga - 5,34 mln użytkowników i 18,48 proc. zasięgu.

Jak to wyglądało na początku br.? Strona główna Interii wyraźnie wyprzedzała konkurentkę w marcu br. (5,74 mln wobec 5,48 mln użytkowników) i lutym (7,07 mln wobec 5,35 mln), natomiast witryna Gazeta.pl była górą w styczniu (5,75 mln wobec 5,34 mln).

Z kolei stronę główną o2.pl (Grupa Wirtualna Polska) w lipcu odwiedziło 2,01 mln internautów, co dało 6,97 proc. zasięgu.

Dołącz do dyskusji: Strony główne: Onet wyprzedził WP.pl, Gazeta.pl przed Interią

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl