SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Studenci w skorupach

Władze jednej z najlepszych indyjskich politechnik ograniczyły studentom dostęp do internetu.

 Władze Indyjskiego Instytutu Technologicznego w Mumbaiu (IIT – Indian Institute of Technology) twierdzą że studenci przestali tworzyć społeczność i całe noce przesiadują przed swoimi komputerami co powoduje zasypianie na zajęciach i masowe spóźnienia. „Teraz studenci nie wiedzą nawet kto mieszka dwa pokoje dalej, ponieważ tak bardzo są zajęci internetem” mówi Prakash Gopalan dziekan do spraw studenckich.

W IIT w Mumbaiu uczy się około 5000 studentów i szkoła ta uważana jest za najlepszą tego typu placówkę na świecie, kształcącą specjalistów dla największych światowych korporacji.

Problemem uczelni nie jest zatem prestiż ale bujne życie studenckie, a dokładniej – jego brak. Powszechna wśród studentów jest depresja wynikająca ze stylu życia, która spowodowała, że w ostatnich pięciu latach zanotowano 9 samobójstw i wiele nieudanych prób odebrania sobie życia. 

Studenci mieli do tej pory nieograniczony dostęp do szybkiego internetu w akademikach. Miał im głównie pomagać w nauce, ale używany był również w innych celach takich jak bezmyślne surfowanie, chat, pobieranie filmów i muzyki, blogi i gry. Od poniedziałku internet w 13 akademikach uczelni jest wyłączany przez kilka nocnych godzin co ma zapewnić studentom sen i zachęcić ich do większej towarzyskości i pozbycia się narosłych od internetu „skorup”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Studenci w skorupach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl