SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Małgorzata Opczowska zamiast Magdaleny Ogórek współprowadzącą „Studio Polska” w TVP Info

Na antenę TVP Info wróciło „Studio Polska”, a jako współprowadząca zadebiutowała Małgorzata Opczowska, zastępując Magdalenę Ogórek. Gospodarzem programu pozostaje Jacek Łęski.

Od lewej: Małgorzata Opczowska (fot. TVP) i Magdalena Ogórek (fot. akpa)Article

Na początku „Studia Polska” Jacek Łęski wyjaśnił, że Magdalena Ogórek przestała prowadzić program, ponieważ jest jednym z gospodarzy nowych cykli w TVP Info emitowanych od końcówki kwietnia: „Pakietu wyborczego” i „Raportu politycznego”. Ponadto Magdalena Ogórek tak jak wcześniej prowadzi w TVP Info niektóre wydania „O co chodzi” oraz „W tyle wizji” i „W tyle wizji extra”.

„Studio Polska” zaczęła prowadzić razem z Jackiem Łęskim w lutym 2016 roku. Wcześniej gospodarzami programu byli Maciej Pawlicki i Małgorzata Matuszewska. Pawlicki został odsunięty, po tym jak na początku jednego z wydań stwierdził, że lider Nowoczesnej Ryszard P. został zatrzymany pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji, po czym powiedział, że to nieprawdziwa informacja pokazująca, jak tworzone są fałszywe wiadomości.

Małgorzata Opczowska w „Studiu Polska”

Nową prowadzącą „Studio Polska” została Małgorzata Opczowska. Na początku wydania podkreśliła, że to dla niej zaszczyt.

Opczowska z TVP Info jest związana od początku ub.r. Prowadzi serwisy informacyjne, m.in. wieczorny „Info Dzień” i emitowany od marca br. „Info Raport”.

Z Telewizją Polską Małgorzata Opczowska związana jest od 13 lat. Jako reporterka TVP Kraków współpracowała z redakcjami programów „Dziennik regionów” i „Co niesie dzień”. Ponadto współprowadziła program „Młodzież kontra” emitowany także w TVP Info.

„Studio Polska” wróciło po trzech miesiącach przerwy

W związku z epidemią koronawirusa „Studio Polska”, tak samo jak emitowana w TVP Info w niedziele wieczorem „Strefa starcia”, w połowie marca wypadło z ramówki. Oba programy realizowano bowiem z udziałem publiczności liczącej kilkadziesiąt osób. W miejsce zawieszonych cykli pokazywano dodatkowe odcinki „W tyle wizji” i „W tyle wizji extra”.

W pierwszym po przerwie odcinku „Studia Polska” na widowni jest jedynie kilkunastu gości. Siedzą w sporych odstępach między sobą, każda osoba ma założoną przyłbicę i rękawiczki.

Według danych Nielsen Audience Measurement od 5 stycznia do 26 października ub.r. „Studio Polska” oglądało średnio 603 tys. osób, co dawało TVP Info 5,36 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów.

Natomiast w maju br. przeciętna widownia minutowa TVP Info wynosiła 347 327 osób, a udział stacji w rynku oglądalności - 5,28 proc., o 40,4 proc. więcej niż rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Małgorzata Opczowska zamiast Magdaleny Ogórek współprowadzącą „Studio Polska” w TVP Info

62 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
telewidz
Na zdjęciach widzę dwie panie Ogórek. A z oczu bije im kompetencja.
odpowiedź
User
Ej
Fajny podpis pod zdjęciem
odpowiedź
User
Bbb
Czy to Gosia Osika co prowadziła w tvn konkursy interaktywne?
odpowiedź