SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sukces akcji "Fundacji Polsat"

Ponad pół miliona posiłków dla potrzebujących dzieci - pierwszy efekt weekendu "Podziel się Posiłkiem".

W ciągu dwudniowej Zbiórki Żywności "Podziel się Posiłkiem" zorganizowanej w ostatni weekend przez Banki Żywności, firmę Danone i Fundację Polsat, 19 tysięcy wolontariuszy Banków Żywności zebrało w około 1000 sklepów w całej Polsce ponad 240 ton żywności.

Na niedzielny Mecz Gwiazd zorganizowany na stadionie łódzkiego Widzewa przez Telewizję Polsat sprzedano ponad 8 000 biletów. Wszystkie zgromadzone środki zostaną przekazane na dożywianie dzieci.

"To miłe mieć świadomość, że żyjemy wśród tylu ludzi dobrej woli, którzy, choć sami często znajdują się trudnej sytuacji, otwierają swoje serce na innych" - mówi Minister Barbara Labuda, która brała udział w Zbiórce Żywności w sklepie Auchan w Centrum Handlowym Wola Park.

Zbiórka Żywności odbyła się w ramach programu "Podziel się Posiłkiem" po raz drugi. Organizatorzy tegorocznej edycji Zbiórki Żywności "Podziel się Posiłkiem", Banki Żywności, firma Danone i Fundacja Polsat, z pomocą 19 tysięcy wolontariuszy zebrali w ciągu dwóch dni 240 ton produktów. Pozwolą one na wydanie 480 tysięcy ciepłych posiłków dla potrzebujących dzieci. "Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i klientom sklepów za ich pomoc. Tegoroczny program "Podziel się Posiłkiem" został znacznie rozbudowany, również Zbiórka Żywności trwała nie jeden dzień, ale dwa dni. Dla wolontariuszy był to naprawdę duży wysiłek" - mówi Marek Borowski, prezes Federacji Polskich Banków Żywności. Wolontariuszom Banków Żywności pomagały osoby znane i lubiane, przedstawiciele świata sztuki, sportu, biznesu, mediów, organizacji pozarządowych i administracji publicznej. W wybranych sklepach można było spotkać między innymi Minister Barbarę Labudę, Barbarę Falandysz, Ilonę Felicjańską, Piotra Skargę, Andrzeja Suprona, Elżbietę Zającównę, Edytę Olszówkę, Sylwię Wiśniewską, Sergiusza Żymełkę, Kamilę Skolimowską, Ryszarda Rembiszewskiego, Katarzynę Żak, Magdalenę Smalarę, Stefana Friedmanna, Marię Pakulnis, Elżbietę Jędrzejewską oraz burmistrza Ursynowa Jana Dziubeckiego. W Gdyni, dokąd wiele osób udało się na Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, wśród wolontariuszy zbierających żywność i rozdających ulotki pojawiły się Bożena Dykiel, Anna Korcz i Beata Kawka. W akcji Zbiórki Żywności "Podziel się Posiłkiem" wzięło udział kilkaset tysięcy Polaków, którzy, robiąc zakupy w piątek i sobotę, kupowali dodatkowe produkty, takie jak mąka, cukier, makaron, olej, soki, dżemy, konserwy, płatki śniadaniowe czy odżywki dla dzieci i wkładali je do zbiórkowych koszy. "Jesteśmy ujęci tak szczerą i bezinteresowną pomocą. Podnosi na duchu świadomość, że problem niedożywienia dzieci w naszym kraju nie jest obojętny polskiemu społeczeństwu. Budujące jest, że w Zbiórkę Żywności aktywnie zaangażowały się gwiazdy estrady, sportu i telewizji. Przeprowadzenie tak dużej akcji nie byłoby możliwe bez aktywnego udziału sieci handlowych i wielu mniejszych sklepów, za co serdecznie dziękujemy" mówi Przemek Pohrybieniuk, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych Danone. Zebrana żywność do końca 2005 roku trafi do organizacji zajmujących się dożywaniem dzieci.

Uwieńczeniem wydarzeń weekendu "Podziel się Posiłkiem" był charytatywny Mecz Gwiazd na stadionie Widzewa w Łodzi, który transmitowała Telewizja Polsat. Na murawie boiska spotkały się dwie drużyny: Reprezentacja Telewizji Polsat z kapitanem Tomaszem Lisem i Reprezentacja Artystów Polskich, na czele której stanął Olaf Lubaszenko. Relację z Meczu prowadził Krzysztof Ibisz. "Ten mecz różnił się od innych tym, że nie ma w nim przegranych. Zwycięzcami są wszyscy, którzy wzięli w nim udział - obie drużyny, kibice na trybunach stadionu i widzowie TV Polsat, którzy zdecydowali się wysłać SMS-y, wesprzeć naszą akcję i nakarmić głodne dzieci" - mówi Małgorzata Żak, prezes Fundacji Polsat.

Na trybuny przybyły całe rodziny, sprzedano ponad 8 000 biletów, z których dochód pozwoli ufundować dla potrzebujących dzieci 24 000 ciepłych posiłków.

Mecz ostatecznie wygrała drużyna Telewizji Polsat, która pokonała 'RAP' 3-1.

Wielkie emocje towarzyszyły aukcji, która odbyła się tuż po Meczu. Takie gwiazdy sportu, jak Jerzy Dudek i Dariusz Michalczewski przekazali na licytację podpisane przez siebie rękawice, a Dariusz Dziekanowski swoją koszulkę. Wielbiciele prac Edwarda Lutczyna podbijali cenę rysunku artysty, który powstał specjalnie na rzecz programu "Podziel się Posiłkiem" i został opatrzony nie tylko przesłaniem "Lubię się dzielić", ale także charakterystycznym podpisem artysty. Aukcja pozwoliła na ufundowanie dodatkowych 4020 posiłków.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sukces akcji "Fundacji Polsat"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl