SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sukces akcji TVN

Na dziennikarski apel TVN odpowiedziało blisko 2 mln osób

Wielki społeczny odzew podczas przeprowadzonej przez TVN akcji na rzecz dzieci chorych na śmiertelną chorobę Mukopolisacharydozę. W zaledwie 3 dni udało się zebrać ponad 2 mln PLN. Stało sie to mozliwe dzięki 2 mln widzów TVN oraz operatorom sieci komórkowych (Idea, Era, Plus GSM) oraz firma DRQ, którzy zrzekli się swoich prowizji. Dodatkowo Telekomunikacja Polska S.A. przekazała kwotę 100.000 PLN.

Akcję zbiórki pieniędzy przeprowadziła Fundacja TVN „nie jesteś sam” przy redakcyjnym wsparciu programów „Pod napięciem”, „Faktów” i „Uwagi”. Specjalne wydanie programu „Pod napięciem” 21 września obejrzało blisko 3 mln widzów, z których 2/3 wysłało SMS-a, aby wspomóc leczenie dzieci. Łącznie udało się zebrać sumę 2 325 000 PLN

Wszystko zaczęło się od materiału dziennikarskiego Marka Nowickiego wyemitowanego wiosną w głównym wydaniu Faktów. Obrazy pokazujące czwórkę chorych dzieci były wstrząsające, ich bohaterowie – dzieci miały świadomość, że powoli umierają. Marek Nowicki dowiedział się o istnieniu leku, który może uratować życie dzieci. Lek ten jest zarejestrowany w USA i krajach UE, ale jest bardzo drogi. W Polsce Ministerstwo Zdrowia nie kupiło leku ze względu na jego wysoką cenę! Roczna kuracja jednego dziecka to koszt 150.000 euro. W momencie rozpoczęcia kuracji lekiem należy ją kontynuować do końca życia. Sprawą zainteresowała się Fundacja TVN "nie jesteś sam", która wspólnie z redakcją programu "Pod Napięciem" podjęła decyzję o zrealizowaniu specjalnego wydania programu poświęconemu chorym dzieciom. Pieniądze były zbierane za pomocą SMS -ów, koszt SMS -a 1,22 PLN z Vat. Do akcji przyłączyli się wszyscy operatorzy telefonii komórkowej (ERA,IDEA, PLUS GSM), firma technicznie obsługująca SMS -y - DRQ oraz telewizja tvn. Wszyscy zrzekli się swoich zysków na rzecz akcji.

Do telewizji tvn i Fundacji TVN „nie jesteś sam” wpłynęło mnóstwo maili i telefonów od widzów poruszonych losem dzieci i ich rodzin. W odpowiedzi na nie Fundacja TVN dodatkowo uruchomiła specjalne konto bankowe, na które można wpłacać fundusze na rzecz dzieci chorych na Mukopolisacharydozę.

BRE Bank OR Wa-wa nr konta: 11401010-00-258118-PLNCURR04-59, z dopiskiem Fundacja TVN „nie jesteś sam”, na w/w konto można wpłacać pieniądze zarówno z Polski, jak i z zagranicy, w każdej walucie. Płatności można dokonywać za pomocą przelewów bankowych, pocztowych i internetowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sukces akcji TVN

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl