SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sukces TPSA. Sąd zawiesił postępowanie

Sąd w Amsterdamie zawiesił postępowanie o nadanie klauzuli wykonalności dla decyzji sądu arbitrażowego z Wiednia, który nakazał Telekomunikacji Polskiej (TPSA) wypłatę 1.568 mln zł na rzecz firmy DPTG, poinformowała TPSA w komunikacie.

Postępowanie będzie zawieszone do czasu prawomocnego zakończenia postępowania o anulowanie tej decyzji, toczącego się aktualnie w Austrii. Wcześniej podobną decyzję wydał polski sąd.

"Sąd nie przychylił się również do wniosku DPTG o ustanowienie przez TP zabezpieczenia roszczeń DPTG. Oznacza to, że decyzja arbitrów z Wiednia, podobnie jak na terenie Polski, nie posiada mocy prawnej. DPTG nie ma w związku z tym prawa zająć jakichkolwiek aktywów TP na terenie Holandii" - czytamy w komunikacie.
Według TPSA, decyzja sądu w Holandii potwierdza jednocześnie zasadność działań podejmowanych przez spółkę w sporze z duńską firmą. TPSA 2 grudnia 2010 roku złożyła m.in. pozew o anulowanie decyzji arbitrów do sądu powszechnego w Austrii. Najbliższe posiedzenie sądu w tej sprawie zaplanowane jest na 8 września.

W I poł. 2011 roku TPSA miała 1183 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 609 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 7519 mln zł wobec 7860 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Sukces TPSA. Sąd zawiesił postępowanie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl