SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Super Express w Iraku

Amerykańska wersja Super Expressu będzie dostarczana polskim żołnierzom

Od soboty 13 grudnia 2003 Super Express USA jako pierwsza gazeta polonijna, rozpoczyna regularne dostarczanie gazety polskim żołnierzom stacjonującym w Iraku.

Paczki z gazetami będą przesyłane, co tydzień, za pośrednictwem amerykańskiej wojskowej poczty polowej w Nowym Jorku. 700 egzemplarzy, wśród nich wydania codzienne i weekendowe, trafi do wszystkich polskich jednostek w Iraku.

Nie komercyjne przedsięwzięcie Super Express USA zostało zrealizowane dzięki pomocy Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Waszyngtonie oraz oficerów Polskiego Zespołu Operacyjno-Łącznikowego przy US CENTCOM (United States Central Command - Centralne Dowództwo Sił Zbrojnych USA) w Tampie na Florydzie.

- Jestem niezwykle dumny z tego, że wkrótce nasza gazeta będzie czytana przez polskich żołnierzy w Iraku. Ich misja jest ważna dla całego świata, ale jest też i trudna i to z wielu powodów. Tym ludziom potrzebne jest nasze wsparcie. Być może dzięki nam poczują się bliżej domu, Polski i swoich rodzin. A dzięki Super Express USA będą też mogli dowiedzieć się o ważnych wydarzeniach z kraju swoich amerykańskich kolegów. Korzystając z okazji pragnę podziękować wszystkim, których pomoc i dobra wola doprowadziły do realizacji tego projektu - powiedział prezes SE USA Marek Rygielski. Jak podkreślił podpułkownik Mariusz Michalski, szef wydziału wychowawczego Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku, jest to najprawdopodobniej pierwsza tego typu inicjatywa gazety polonijnej w historii misji pokojowych Wojska Polskiego.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Super Express w Iraku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl