SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bauer wydaje trzy nowe pisma z quizami i krzyżówkami

Wydawnictwo Bauer wprowadza na rynek trzy nowe magazyny rozrywkowe: „Świat Wiedzy Quizy”, „Chwila na 400 Panoram” i „500 Szyfrokrzyżówek”. W tym ostatnim tytule po raz pierwszy w Polsce ukazują się szyfro-filipinki.

Article

Wszystkie trzy nowe magazyny oferują czytelnikom możliwość wygrania nagród pieniężnych. 24 czerwca ukazał się „Świat Wiedzy Quizy" (cena: 6,99 zł). Zawiera 23 quizy z różnych dziedzin wiedzy oraz 100 rozmaitych zagadek i łamigłówek dla całej rodziny. W numerze są także minikrzyżówki, sudoku i zadania wspomagające ćwiczenia sprawności umysłu. Magazyn będzie w sprzedaży do 28 sierpnia.

Wydawnictwo rozszerza też dotychczasową serię miesięczników „100 – 200 – 300 Szyfrokrzyżówek" o kolejny tytuł: „500 Szyfrokrzyżówek". Ma to być najobszerniejszy na rynku zbiór szyfrokrzyżówek, w tej serii znajdują się także nowe zadania, popularne w Europie Zachodniej, a nieznane do tej pory w Polsce, np. szyfro-filipinki - czyli połączenie quizu, krzyżówki panoramicznej i szyfrokrzyżówki. Pierwsze wydanie „500 Szyfrokrzyżówek" ukazało się jako wydanie specjalne „Świata i Ludzi" 26 czerwca. Kolejny numer, już jako samodzielny miesięcznik, będzie w sprzedaży od 29 lipca, w cenie 5,89 zł.

Bauer  wprowadza na rynek także trzeci nowy tytuł: „Chwila na 400 Panoram". Miłośnicy rozrywki umysłowej znajdą tu 400 diagramów z ulubionymi krzyżówkami w poręcznym formacie. Cena wynosi 4,69 zł.

Wydawnictwo Bauer w 2018 roku zanotowało spadek wpływów sprzedażowych o 6,2 proc. do 464,33 mln zł, natomiast jego zysk netto zmalał ze 119,8 do 94,39 mln zł.

W związku ze skutkami epidemii koronawirusa pod koniec kwietnia Wydawnictwo Bauer zrezygnowało z 34 tytułów prasowych, m.in. pism „Barwy Życia”, „Historie o Duchach”, „Kalejdoskop Losów”, „Sekrety i Namiętności”, „Śledztwo”, „Szczypta Magii”, „Życie i Nadzieja” oraz wydań specjalnych czasopism: "Świat Wiedzy", "Z Życia Wzięte", "Sukcesy i Porażki", "Chwila dla Ciebie", "100 Rad". Jednocześnie zwolniono 27 osób z redakcji i biura reklamy. Wypowiedzenia otrzymali m.in. dziennikarze miesięczników komputerowych „CD-Action” i „PC Format”, przy czym w czasie wypowiedzeń nadal pracują, dlatego w czerwcu ukażą się nowe numery obu pism. Wydawnictwo Bauer nie podjęło jeszcze decyzji w sprawie zamknięcia tych tytułów.

Miesiąc później firma zwolniła dalszych 20 pracowników, m.in. sześć osób z biura reklamy. - Ma to związek z pogłębiającym się spadkiem inwestycji reklamowych, a także z zamknięciem miesiąc temu kilku tytułów i wydań specjalnych - uzasadniła.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bauer wydaje trzy nowe pisma z quizami i krzyżówkami

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość X
Zamiast "Bravo" bardziej ambitnie.
6 0
odpowiedź
User
bredny
Na co to komu, komu to potrzebne?
6 3
odpowiedź
User
cuc
Na co to komu, komu to potrzebne?


takie gazety dobrze sie sprzedają... wszyscy wydają
1 1
odpowiedź