SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Światowy Dzień Telekomunikacji 2004

Cyfrowe techniki komunikacyjne wiodącym czynnikiem stabilnego rozwoju

Polska Telefonia Komórkowa Centertel, operator sieci IDEA podobnie jak w poprzednich latach, jest sponsorem tegorocznych obchodów Światowego Dnia Telekomunikacji, odbywającego się w dniu 17.05.2004 r.

Coroczne, uroczyste obchody Światowego Dnia Telekomunikacji ugruntowały sobie w Polsce pozycję jednego z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń z dziedziny telekomunikacji i teleinformatyki w naszym kraju, cieszącego się zainteresowaniem Prezydenta RP, Parlamentu i Rządu oraz przyciągającego licznych reprezentantów świata biznesu, polityki, gospodarki, nauki i mediów.

W bieżącym roku organizatorem Światowego Dnia Telekomunikacji są: Ministerstwo Infrastruktury przy współudziale Stowarzyszenia Elektryków Polskich, Stowarzyszenia Inżynierów Telekomunikacji oraz Instytutu Łączności.

Na mocy uzgodnień z Kierownictwem Ministerstwa Infrastruktury, tegoroczne centralne uroczystości Światowego Dnia Telekomunikacji 2004 będą organizowane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich - największą polską organizację naukowo-techniczną o 85.letnim rodowodzie.

Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU) ustalił następujące hasło obchodów ŚDT 2004: "Cyfrowe techniki komunikacyjne wiodącym czynnikiem stabilnego rozwoju"

Podobnie jak w latach ubiegłych, spodziewane jest objęcie tegorocznych obchodów patronatem przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego oraz honorowym protektoratem przez Sekretarza Generalnego ITU Yoshio Utsumi. Komitetowi Honorowemu ŚDT 2004 przewodniczy Wicepremier Marek Pol.

Uroczystość centralna obchodów ŚDT 2004 odbędzie się 17 maja (poniedziałek) 2004 r. w Centrum Konferencyjnym WP w Warszawie. Złożą się na nią m.in.: orędzie Sekretarza Generalnego ITU, posłanie Prezydenta RP, wystąpienie Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Infrastruktury oraz wystąpienia członków Rządu związanych z teleinformatyką, referat okolicznościowy z obszaru nowych generacji cyfrowych technik komunikacyjnych, rozstrzygnięcie tradycyjnego konkursu o Dyplom Ministra Infrastruktury i Prezesa SEP oraz odznaczenia zasłużonych dla rozwoju telekomunikacji. Nie wykluczone może być także wystąpienie wysokiego rangą przedstawiciela Unii Europejskiej.

Sesji oficjalnej towarzyszyć będzie wystawa nowych rozwiązań w obszarze telekomunikacji i teleinformatyki, a zwłaszcza w obszarze cyfrowych technik informacyjnych, stanowiąca również ofertę dla gospodarki i dla odbiorców indywidualnych.

Po sesji oficjalnej przewidziana jest sesja seminaryjna "Cyfrowe techniki komunikacyjne szansą na przyszłość" przygotowywana przez Instytut Łączności we współpracy z pozostałymi partnerami.

Równolegle z uroczystościami centralnymi, w tym samym obiekcie będą trwały warsztaty pt. "Forum biznesowych zastosowań technik informacyjnych w sektorze MŚP", w tym roku przebiegające pod hasłem "Możliwości zmniejszenia kosztów przedsiębiorstwa poprzez zastosowanie nowoczesnych narzędzi teleinformatycznych".

Końcowym akcentem tego dnia będzie tradycyjna, ciesząca się zawsze ogromnym zainteresowaniem gala "Wieczorne spotkanie z telekomunikacją", zorganizowana w salonach i ogrodach Villa Foksal.

Zarówno w Sesji Oficjalnej jak i w "Wieczornym spotkaniu z telekomunikacją" uczestniczą członkowie Rządu, parlamentarzyści, politycy, prominentni przedstawiciele świata nauki i gospodarki, zwłaszcza firm z obszaru telekomunikacji i informatyki, a także mediów publicznych. Bierze w niej udział zwykle ponad 600 osób.

W dniu 20 maja (czwartek) 2004 r. w Sali Kolumnowej Sejmu RP ma zostać zorganizowana jubileuszowa, V Konferencję Okrągłego Stołu "Polska w drodze do społeczeństwa informacyjnego" pod tradycyjnym parlamentarnym patronatem Marszałka Sejmu RP Marka Borowskiego. Hasłem tegorocznej KOS będzie "Budowa społeczeństwa informacyjnego ważkim czynnikiem integracji i rozwoju zjednoczonej Europy". Konferencji przewodniczyć będzie Wicepremier Marek Pol, a tradycyjnie spodziewany jest w niej udział czołowych osobistości z życia politycznego i gospodarczego kraju.

Stowarzyszenie Inżynierów Telekomunikacji zamierza zorganizować z okazji ŚDT 2004 specjalne spotkanie środowiskowe. Po ustaleniu jego terminu, miejsca i programu stosowna informacja będzie rozesłana do zainteresowanych.

Na terenie całego kraju odbędą się uroczystości lokalne ŚDT 2004. Podobnie jak w latach ubiegłych, z okazji ŚDT 2004 zostaną wydane cieszące się dużą popularnością specjalne edycje czasopism SEP: "Spektrum" (magazynu otrzymywanego przez kilka tysięcy jednostek organizacyjnych i działaczy SEP pełniących przeważnie decyzyjne funkcje w swoich zakładach pracy, a czytanego przez kilkanaście tysięcy specjalistów w całym kraju), "Elektroniki" (fachowego miesięcznika powstałego z połączenia czasopism "Elektronika" i Elektronizacja", poświęconego technologiom oraz zastosowaniom elektroniki, telekomunikacji i informatyki we wszystkich dziedzinach gospodarki, adresowanego do fachowców zajmujących się tymi zastosowaniami), "Przeglądu Telekomunikacyjnego - Wiadomości Telekomunikacyjnych" (czasopisma naukowo-technicznego dedykowanego przede wszystkim specjalistom z szeroko rozumianego obszaru telekomunikacji).

Będzie ponadto wydany w postaci książkowej zbiór materiałów konferencyjnych ŚDT 2004 i zbiór materiałów po Konferencji Okrągłego Stołu "Polska w drodze do społeczeństwa informacyjnego".

Całości obchodów ŚDT 2004 będzie towarzyszyło, jak zwykle, bardzo duże nagłośnienie medialne.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Światowy Dzień Telekomunikacji 2004

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl