SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Święto Miłosierdzia Bożego w Telewizji Polskiej

Z okazji Święta Miłosierdzia Bożego przypadającego w tym roku w niedzielę 23 kwietnia Telewizja Polska przygotowała specjalny program.

Dwójka przedstawiać będzie w kolejnych rozmowach i spotkaniach ludzi, dla których miłosierdzie jest sensem działania, a o godz. 20.15 pokaże film „Faustyna” poświęcony siostrze Faustynie Kowalskiej. Za pośrednictwem Jedynki od godziny 10.00 widzowie będą mogli uczestniczyć we Mszy Św. transmitowanej z krakowskich Łagiewnik.

To właśnie w tym sanktuarium szczególnie uroczyście obchodzone jest Święto Miłosierdzia Bożego.  Podczas konsekracji bazyliki 17 sierpnia 2002 roku, Jan Paweł II dokonał aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Tematyce miłosierdzia poświęcony będzie także niedzielny program w TVP1 „Między ziemią a niebem” o godz.12.00, natomiast o godz. 15.15 widzowie Jedynki zobaczą wywiad z rektorem Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach - ks. bp. Janem Zającem.

Program 2 proponuje tego dnia szereg  spotkań, których gospodarzami będą Jolanta Fajkowska, ks. dr Adam Dereń i o. dr Zdzisław Świniarski z Caritas Polska.

Spotkania o godz. 9.00 i 9.30 odbędą się przed Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie gromadzić się będą pielgrzymi z całego świata, by wziąć udział w uroczystościach. Wprowadzeniem do wydarzeń całego dnia będzie rozmowa o historii kultu Miłosierdzia Bożego, a także o osobie św. Faustyny i początkach kultu rozwijającego się po jej śmierci w 1938 roku. Następnie kardynał Franciszek Macharski powie o związkach Jana Pawła II z kultem Bożego Miłosierdzia.

Podczas kolejnych rozmów w Dwójce o godz. 13.49, 15.54 i 17.59 przedstawiona zostanie działalność Caritas Polska i realizowanie przesłania o miłosierdziu poprzez pomoc potrzebującym, działalność Zgromadzenia Braci Albertynów, Hospicjum im. Św. Łazarza i innych stowarzyszeń, niosących pomoc potrzebującym. O godz. 20.00 gościem Dwójki także w Krakowie, ale przed siedzibą krakowskich biskupów przy Franciszkańskiej 3 będzie Anna Dymna założycielka Fundacji „Mimo wszystko”, zajmującej się osobami niepełnosprawnymi.

Wieczorem o godz. 20.15 TVP2 pokaże film biograficzny pt. „Faustyna” w reż. Jerzego Łukaszewicza, w którym wspaniałą kreację stworzyła Dorota Segda. Zdaniem hierarchów Kościoła, udało się jej pokazać istotę świętości siostry Marii Faustyny Kowalskiej.


***
Święto Miłosierdzia Bożego, ustanowione zostało przez Jana Pawła II 30 kwietnia 2000 roku, w dniu wyniesienia na ołtarze siostry Faustyny Kowalskiej. Obchodzone jest przez Kościół katolicki zawsze w pierwszą niedzielę po Wielkanocy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Święto Miłosierdzia Bożego w Telewizji Polskiej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl