SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

SWS wzywa o. Tadeusza Rydzyka do przeproszenia Bronisława Komorowskiego za audycję Radia Maryja

Prezes Stowarzyszenia Wolnego Słowa Wojciech Borowik w liście otwartym wzywa o. Tadeusza Rydzyka do przeproszenia Bronisława Komorowskiego za audycję Radia Maryja, w której były prezydent był ostro krytykowany. - Znieważanie Prezydenta RP, przytaczanie zmyślonych, fałszywych faktów dotyczących jego powszechnie znanego życiorysu dzielnego człowieka uważamy za czyn niegodny i hańbiący - uważa Borowik.

Ojciec Tadeusz Rydzyk, fot. PAP / Tytus ŻmijewskiArticle

Audycja Radia Maryja krytykująca Bronisława Komorowskiego została wyemitowana pod koniec lipca, kiedy pełnił on jeszcze funkcję prezydenta. Na antenie rozgłośni dziennikarz prowadzący, telefonujący słuchacze i o. Tadeusz Rydzyk stwierdzili m.in., że Komorowski jest „gorszy od Hitlera”, jest „zdrajcą” i że to „agent rosyjski ukraińskiego pochodzenia”. Audycję analizują obecnie pod kątem naruszenia prawa prokuratura i KRRiT (więcej na ten temat).

List otwarty w tej sprawie do o. Tadeusza Rydzyka skierował Wojciech Borowik, prezes Stowarzyszenia Wolnego Słowa.

- Padające na antenie radiowej słowa dotyczące Bronisława Komorowskiego, pełniącego wówczas funkcję prezydenta RP urągają powszechnie przyjętym zasadom prowadzenia debaty publicznej, daleko przekraczając granice wolności słowa, a nawet dobrego wychowania. Porównywanie Prezydenta RP do Kanclerza III Rzeszy, Adolfa Hitlera, który jest odpowiedzialny za śmierć milionów ludzi, holokaust, masowe wygnania i przesiedlenia, za tłumienie wolności słowa i praw człowieka, jest niegodziwe. Znieważanie prezydenta RP, przytaczanie zmyślonych, fałszywych faktów dotyczących jego powszechnie znanego życiorysu dzielnego człowieka uważamy za czyn niegodny i hańbiący zarówno Ojca Dyrektora, jak i całą instytucję Radia Maryja - ocenił Borowik.

Prezes SWS wezwał o. Rydzyka do publicznego przeproszenia Bronisława Komorowskiego oraz zaniechania podobnych wypowiedzi.

- Ponadto pragnę stwierdzić, że gdyby ktokolwiek podjął podobne działania wobec Ojca Dyrektora lub Radia Maryja, Stowarzyszenie Wolnego Słowa zareagowałoby z taką samą stanowczością. Nasze Stowarzyszenie broni każdej osoby pomawianej i znieważanej w mediach, niezależnie od jej stanowiska i poglądów - zaznaczył Wojciech Borowik.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: SWS wzywa o. Tadeusza Rydzyka do przeproszenia Bronisława Komorowskiego za audycję Radia Maryja

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
katsumoto
Już widzę jak muchomor przeprasza. W jego przepełnionym miłością, tolerancją i emaptią słowniku nie ma miejsca na tak hańbiące wyrazy jak "przepraszam". Z radia z ryjem zionie przecież samo czyste, nieskalane miłosierdzie...
odpowiedź
User
Tomasz
Wzywac sobie może. To nie prowadzacy wypowiadali sie o Bronislawie Komorowskim a sluchacze. Ciężko jest karać Radio Maryja za prywatne opinie sluchaczy, ktorzy maja prawo wypowiedzi w audycji? Czy TVN24 jest karane np. za Szkło Kontaktowe? Prezentowane tam opinie również są obraźliwe.
I teraz najlepsze: wypowiedź Wojciecha Borowika, prezes Stowarzyszenia Wolnego Słowa:
"Ponadto pragnę stwierdzić, że gdyby ktokolwiek podjął podobne działania wobec Ojca Dyrektora lub Radia Maryja, Stowarzyszenie Wolnego Słowa zareagowałoby z taką samą stanowczością. Nasze Stowarzyszenie broni każdej osoby pomawianej i znieważanej w mediach, niezależnie od jej stanowiska i poglądów"

CZY SZANOWNY PAN WOJCIECH ZYJE NA KSIĘŻYCU? NIE WIE JAK JEST CODZIENNIE OBRAZANY O. RYDZYK, RADIO MARYJA - W DEBACIE PUBLICZNEJ PRZEZ POSLOW, DZIENNIKARZY, POD KAZDYM ARTYKULEM W WYBORCZEJ, ONECIE, WP...ITP...
I JAKOS NIE SLYCHAĆ DRAMATYCZEGO STANOWISKA "Stowarzyszenia Wolnego Słowa"
odpowiedź
User
drit
Jestem prezesem Stowarzyszenia Szybkiego Słowa i uważam że faktycznie obrodziło rydzykami i borowikami.
A co do Komoruskiego to powinien faktycznie dyndać, inna sprawa że w licznym towarzystwie, bardzo licznym.
odpowiedź